Co robiliśmy na podstawach przedsiębiorczości? Podsumowanie I semestru.

W I semestrze na podstawach przedsiębiorczości realizowaliśmy dwa projekty edukacyjne.
W ramach współpracy z trzebnickim Inspektoratem Zakładu Ubezpieczeń Społecznych uczennice i uczniowie wszystkich klas 2 i 3 (po SP) brali udział w projekcie Lekcje z ZUS.

W klasach 2a, 2c, 2d, 3a oraz 3d dwie z czterech lekcji przeprowadziła p. Agnieszka Znamirowska – Kierowniczka Wydziału Obsługi Klientów i Korespondencji. Zwieńczeniem projektu był udział 30 chętnych uczniów i uczennic w Olimpiadzie zorganizowanej przez ZUS pod nazwą „Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych”.
Najlepszymi w naszym liceum okazali się: Zuzanna Giełażun z klasy 3b, Wiktoria Mikołajczyk z klasy 3c oraz Piotr Szylik z klasy 2b. Cała trójka jako zespół zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego, który odbył się w ubiegłym tygodniu. Wyniki wojewódzkich zmagań poznamy dopiero na początku lutego.
Drugim projektem, w który zaangażowali się nasi uczniowie i uczennice to Szkolna Internetowa Gra Giełdowa (SIGG) organizowana przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie. W ten projekt edukacyjny o charakterze konkursowym zaangażowanych jest 51 uczennic i uczniów. Część projektu realizują indywidualnie (e-learningowy moduł edukacyjny), a część grupowo (moduł inwestycyjny, gdzie pracują w 19 zespołach).
Oto wyniki na zakończenie I etapu SIGG.
Największe zwroty z inwestycji wśród naszych zespołów uzyskała drużyna z klasy 2b w składzie: Jakub Woźniak, Igor Jaśkiewicz, Łukasz Jędrzejewski i Wiktor Kawa.
Uczeń klasy 3 c, Maciej Pamuła, złożył najwięcej zleceń na giełdzie oraz zdobył największą ilość punktów z modułu edukacyjnego.
Nasze liceum zajęło 4 miejsce w województwie i 36 w kraju (na 726 szkół) pod względem ilości zdobytych punktów w module edukacyjnym.

Najlepszym uczniom i uczennicom bardzo dziękujemy za zaangażowanie i gratulujemy wysokich wyników.

Izabela Kuśmierek- nauczycielka podstaw przedsiębiorczości