TEG Świat w szkole, szkoła w świecie

Finał Festiwalu internetowego Centrum Edukacji Obywatelskiej połączonego z grą terenową odbył się dzisiaj. Zespoły młodzieżowe: ekoLOgiczni DTR oraz Trzebnica LO rozwiązywały zadania obowiązkowe, zamieściły je na Padlecie i uczestniczyły w czterech webinarach razem z 200 innymi szkołami z całej Polski.

Uczennice i uczniowie dowiedzieli się m.in. w jaki sposób dbać o klimat i zrównoważony rozwój, czym jest odpowiedzialna moda, na czym polega działalność stowarzyszenia „Motyka i słońce” i „Kuchni konfliktu” oraz dlaczego ludzie migrują. Zachęcam do obejrzenia zdjęć oraz przeczytania relacji:

  1. Dlaczego zgłosiłeś/aś się do udziału w Festiwalu?

Chciałam aby wszyscy zobaczyli, że my, młodzież też wiemy co się dzieje na świecie i chcemy aby się to zmieniało na lepsze, nie takie jakie było, ale lepsze. Im wcześniej zaczniemy działać, tym lepsze będą skutki.

Matylda

Chciałem, zdobywając nową wiedzę, angażować się w projekt wspólnie z moimi rówieśnikami.

Tymon

Zgłosiłem się, ponieważ interesują mnie tematy związane z klimatem i migracjami.

Adam

Zgłosiłam się do tego festiwalu, ponieważ uważam, że warto jest zdobywać oraz poszerzać wiedzę na tak ciekawe tematy.

Natalia

Nie jest mi obojętna nasza przyszłość. Jestem gotowa czerpać inspiracje i wiedzę na tematy nas dotyczące by w szczególności, jako uczennica w swojej szkole mieć czynny pogląd i wpływ na wiele pozytywnych zmian. 

Michalina

Dlaczego zgłosiłeś/aś się do udziału w Festiwalu?Jest to ciekawe doświadczenie, swoim udziałem i zaangażowaniem mogę pomóc środowisku, zachęcić innych do działania. 

Anna

Koordynatorka: Monika Komisarczyk

Współpraca: Grzegorz Matwiszyn

Dziękuję nauczycielkom i nauczycielom, moim koleżankom i kolegom, za wsparcie przy organizacji Festiwalu!