XIII Ogólnopolski Tydzień Kariery w naszej szkole


W ramach XIII Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery o haśle przewodnim ,,Wyprawa na 3K: Kariera, Kompetencje, Kreatywność” nasza szkoła brała udział w kilku wydarzeniach:


1) Odbyły się spotkania dla maturzystów z panią Beatą Wyrzykowską – doradczynią zawodową z Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Trzebnicy.
2) Uczestniczyliśmy w spotkaniach ze specjalistami, które zorganizował Powiatowy Urząd Pracy w Trzebnicy.
Podczas spotkań z p. Beatą Wyrzykowską przeprowadzona została rozmowa osadzona w teorii Johna L. Hollanda, podczas której uczniowie i uczennice mieli okazję dokonać refleksji na temat swoich dotychczasowych wyborów edukacyjnych, rozważyć swoje przyszłe wybory edukacyjno – zawodowe, przeanalizować swoje zasoby i kompetencje oraz otrzymać wsparcie w swoich dalszych decyzjach edukacyjno – zawodowych.
Spotkania zorganizowane przez Powiatowy Urząd Pracy w Starostwie Powiatowym odbyły się 18 i 20 października. Pierwszego dnia chętne osoby z klasy 3dg i 3a miały okazję brać udział w warsztatach przeprowadzonych przez doradczynię zawodową – panią Ewelinę Kurpios. Warsztaty ,,Wznieś się na wyżyny swoich kompetencji” miały na celu zachęcenie do świadomego rozwoju swoich kompetencji oraz dostrzeganie różnych umiejętności zarówno u siebie samego, jak i u innych. 20 października chętni uczniowie i uczennice z klas 3dg i 3a spotkali się z przedstawicielką Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich we Wrocławiu, by zdobyć wiedzę na temat możliwości pozyskiwania środków unijnych na własną działalność. Informacje na temat pierwszych kroków w biznesie okazały się przydatne dla Naszych przyszłych przedsiębiorców.
Przypomnienie: chętne osoby mogą zgłosić się do p. Beaty Wyrzykowskiej w Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej i skorzystać z możliwości przeprowadzenia na sobie oryginalnego testu Hollanda!

Karolina Zawadzka- doradczyni zawodowa