Jak poprzez teatr poznawać świat?

Podsumowanie 2. edycji projektu kl. 2ag realizowanego we współpracy z Wrocławskim Teatrem Współczesnym odbyło się dzisiaj wspólnie z dwiema innymi grupami młodzieżowymi z Zespołu Szkół w Jelczu-Laskowicach, Agnieszką Majcher oraz Katarzyną Migdałowską i Moniką Komisarczyk.

Projekt trwał od września do grudnia 2020r., młodzież uczestniczyła częściowo w warsztatach stacjonarnych w szkole i w teatrze, większą liczbę zajęć miała jednak online. Projekt odbywał się w warunkach bardzo trudnych, biorąc pod uwagę jego teatralną formułę. Jednak uczennice i uczniowie z klasy 2ag humanistyczno-medialnej udowodnili, że nie ma rzeczy niemożliwych i mimo trudności zewnętrznych związanych z technikaliami można sobie poradzić i sprostać wyzwaniu, i to z sukcesem w postaci przedstawienia „Sploty”

Dziękuję Dziewczynom i Chłopcom, bohaterkom i bohaterom „Splotów”, za podjęty wysiłek, ambicję sceniczną, kreatywność, optymizm i ufność w powodzenie przedsięwzięcia. Amelii Mazurkiewicz za znakomite wywiązanie się z roli inspicjentki.

Młodzieży z klasy 2ag za burzę pomysłów przy pisaniu scenariusza i aktywny udział w warsztatach komunikacyjnych i teatralnych.

Paniom Agnieszce Majcher, Zinie Kerste i Katarzynie Migdałowskiej z Wrocławskiego Teatru Współczesnego za życzliwą i pełną oddania słusznej sprawie współpracę merytoryczną i warsztatową:)

Koleżankom nauczycielkom dziękuję za wyrozumiałość dla zaangażowanego w działania zespołu klasowego i udostępnianie mi przestrzeni czasowej koniecznej do wykonania różnych zadań z młodzieżą.

Wspólnymi siłami osiągnęłyśmy i osiągnęliśmy bardzo wiele, najcenniejsze, co wynosimy z tej lekcji, że wszyscy wszystkim jesteśmy po ludzku bardzo potrzebni. A teatr to medium umożliwiające nam dotknięcie wartości humanistycznych, za którymi tak tęsknimy zamknięci w czterech ścianach przed ekranem komputerów.

Koordynatorka szkolna- Monika Komisarczyk