MŁODZIEŻ POLECA

Maria Krasowska – Banda niematerialnych szaleńców

Nazywam się Danny Moon, a moi rodzice są nieprzyzwoicie bogaci.

Trzy rzeczy, które kocham: gorzka czekolada, gra w Monopoly i ciemność. Trzy rzeczy, których nienawidzę: guwernantki, nuda i jeszcze raz guwernantki.

To przez nieposłuszeństwo względem jednej z nich trafiłem do Polski, do wujostwa i pięciu kuzynek. Czułem się jak na zesłaniu… ale tylko na początku.

Któregoś dnia spotkałem tajemniczego brodacza w kapeluszu. Pewnie nie uwierzycie, kiedy wam zdradzę, że był to duch. Wkrótce razem z Anetą, najfajniejszą z moich kuzynek, stanęliśmy przeciwko niebezpiecznemu biznesmenowi, który wykorzystywał duchy do niecnych celów. Włóczyliśmy się nocą po cmentarzu, poznaliśmy agentkę wywiadu Ludwika XVI i włamaliśmy się do… A zresztą przeczytajcie sami.

Opis pochodzi od wydawcy

Recenzja

Danny, nastoletni syn dwójki archeologów stale zmieniał miejsce zamieszkania, przez co miał nauczanie domowe. Wreszcie rodzice zdecydowali się wysłać go do Polski gdzie mieszka jego wujostwo i kuzynki. Chłopak stara się przystosować do nowego otoczenia jednocześnie ciągle odkrywając coraz to nowsze sekrety świata duchów.

Książka aż kipi od akcji. Dzieje się naprawdę dużo, a historia nie zwalnia tempa nawet na chwilę. Serdecznie polecam.

Karolina Olbert  IIaG