CYKL „Nowości w bibliotece”

Reki Kawahara – seria „Sword Art. Online”

Sword Art Online – japońska seria powieści ilustrowanych autorstwa Rekiego Kawahary z ilustracjami abec. Na podstawie powieści powstały manga, anime i gra komputerowa. Seria light novel jest wydawana przez ASCII Media Works, a pierwszy tom ukazał się 10 kwietnia 2009 roku. Anime, które powstało na podstawie powieści, zostało wyprodukowane przez studio A-1 Pictures i było emitowane m.in. przez telewizje Tokyo MX i MBS. Pierwsza seria była nadawana pomiędzy 7 lipca a 22 grudnia 2012, natomiast druga – pomiędzy 5 lipca a 20 grudnia 2014. 18 lutego 2017 roku miała miejsce premiera filmu pełnometrażowego Sword Art Online: Ordinal Scale. Trzecia seria jest nadawana od 7 października 2018. Na podstawie powieści ilustrowanej powstało także wiele gier komputerowych oraz serii mang.

Seria główna oraz „Progressive” wydawana jest w Polsce przez wydawnictwo Kotori. W kwietniu 2019 roku został także wydany w Polsce oficjalny Artbook serii.

Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Sword_Art_Online

*****

Dopóki gra nie zostanie ukończona, opuszczenie jej uniwersum jest niemożliwe, a wirtualna śmierć równa się śmierci w rzeczywistości. Dziesięć tysięcy graczy, nie znając prawdy o tajemniczej grze Sword Art Online, loguje się do jej świata, a wtedy rozpoczyna się brutalna gra o przetrwanie. Jeden z użytkowników uwięzionych w SAO, Kirito, bardzo szybko akceptuje prawdziwe oblicze gry. Wybiera drogę samotnego wojownika, by zdobywać kolejne kondygnacje stupiętrowego, dryfującego w przestrzeni zamku Aincrad. W drodze na szczyt w pojedynkę walczy z potworami i pokonuje wszystkie przeciwności losu. Pewnego dnia jednak zostaje zmuszony przez Asunę, mistrzynię rapiera, do zawiązania z nią drużyny. To spotkanie okaże się brzemienne w skutki i wciągnie Kirito w wir nieprzewidzianych zdarzeń. Oto nadchodzi legendarna powieść, która na stronie internetowej autora pochłonęła już ponad sześć i pół miliona czytelników!

Źródło: http://kotori.pl/nasze-wydania/sword-art-online/

*****

Cykl „Nowości w bibliotece” prezentuje nowe książki, które nasza biblioteka otrzymuje w darze z Biblioteki Uniwersyteckiej we Wrocławiu.