75-lecie Liceum Ogólnokształcącego

Album Absolwentek i Absolwentów 2.0

Zapraszam na spotkanie online z Absolwentkami i Absolwentami naszej szkoły, z okazji jubileuszu 75 lecia LO w Trzebnicy. Serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyjęli moje zaproszenie wpisu video w Albumie, oraz panu Januszowi Kolińskiemu, który film zrealizował. Jest to I część … Czytaj dalej Album Absolwentek i Absolwentów 2.0

Wizja terenowa

Realizujemy nasz projekt „75 drzew na 75 lecie szkoły”. Dzięki współpracy z naszymi partnerami – Nadleśnictwem Żmigród oraz Starostwem Powiatowym w Trzebnicy, dzisiaj 11.03 odwiedziliśmy miejsca, gdzie mają być posadzone drzewa. Organizatorką była Pani Anna Zelenay z Nadleśnictwa Żmigród, która … Czytaj dalej Wizja terenowa

Pamiątki na 75-lecie Szkoły

W ramach obchodów 75-lecia LO powstały dwie publikacje promujące szkołę i działalność biblioteki: 75-lecie: Nasz biblioteczny świat 75-lecie: Biblioteka to nie tylko książki Zawierają one bogatą dokumentację fotograficzną wydarzeń mających miejsce w bibliotece: wieczorów w bibliotece, Nocy Bibliotek itp. oraz wspomnienia … Czytaj dalej Pamiątki na 75-lecie Szkoły

Kolejne owocne spotkanie

Uczennice z kl.2dg realizujące projekt „75 drzew na 75 lecie naszej szkoły,” 12 lutego, omawiały szczegóły swojego projektu z panem Markiem Długozimą – burmistrzem Gminy Trzebnica i panem Szczepanem Gurdobą – naczelnikiem Wydziału Rolnictwa i Ochrony Środowiska. „Z całego serca … Czytaj dalej Kolejne owocne spotkanie

75 drzew na 75 lecie szkoły

Czytaj dalej 75 drzew na 75 lecie szkoły

Biblioteka to nie tylko książki

W ubiegłych latach miały miejsce organizowane przez Panią Danutę Domino „Wieczorki biblioteczne” oraz „Noce bibliotek” (współorganizowane z biblioteką szkolną w Obornikach Śląskich). Spotkania te polegają głównie na integracji: oglądaniu filmów, karaoke, graniu w gry planszowe oraz komputerowe. „Wieczorki biblioteczne”, to kilkugodzinne spotkania, podczas których „planszówki” są główną atrakcją. Jedząc różnego rodzaju przekąski, takie jak żelki, chipsy, czy paluszki, uczestnicy konkurują ze sobą (oczywiście wszystko w przyjaznej atmosferze 😊). Zaraz obok gier planszowych, kolejną z większych atrakcji jest wspólne śpiewanie przeróżnych piosenek, czyli tak zwane karaoke. Takie wspólne spotkania odbywają się raz w miesiącu. „Noc bibliotek”, jak sama nazwa wskazuje, to wydarzenie … Czytaj dalej Biblioteka to nie tylko książki