Młodzież poleca

Wiedźmin i Harry Potter

Polecam sagę „Wiedźmin” wszystkim wielbicielom przygód i magii.

Te książki wciągną Was do reszty! Świat stworzony przez Andrzeja Sapkowskiego pełen jest zagrażających ludziom potworów, nieludzi i magicznych, w tym także inteligentnych istot zwalczanych przez wiedźminów, rasę specjalistów-mutantów znajdujących się na skraju wyginięcia.

Wiedźmini, a zwłaszcza główny bohater Geralt, zwany Białym Wilkiem, nie tylko eliminują potwory, ale też chcąc lub nie chcąc biorą udział w dworskich intrygach, wciągani są w wojny pomiędzy ludźmi, a także ludźmi i nieludźmi i często stawiani są przed trudnymi dylematami moralnymi i egzystencjalnymi. Trzymająca w napięciu saga przypadnie do gustu każdemu spragnionemu wrażeń, a zwłaszcza
zwolennikom literatury fantasy.


Polecam przeczytać cykl „Harry Potter”. Wszystkie części tejże
magicznej i zaskakującej serii są autorstwa J. K. Rowling. Akcja cyklu rozgrywa się głównie w szkole magii i czarodziejstwa Hogwart i przedstawia przygody trójki uczniów i przyjaciół: Harry’ego, Rona i Hermiony, którzy muszą stawiać czoła kolejnym atakom złego maga Voldemorta. Sądzę, że wydarzenia tam zawarte są bardzo interesujące i mogą wzbudzić u czytelników zróżnicowane emocje. „Harry Potter” jednak przeznaczony jest głównie dla miłośników fantasy.

Czytelnicy z klasy 3c LO