Nasi uczniowie na zawodach 66 Olimpiady Chemicznej

Miło nam poinformować, że nasi uczniowie- Julia Chabza (3c) i Michał Wołczański (2c)- uczestniczyli w II etapie okręgowym 66 Olimpiady Chemicznej pod opieką chemiczki, pani Jolanty Tas.

               W dniu 31 stycznia na Wydziale Chemicznym Uniwersytetu Wrocławskiego uczniowie z liceów okręgu wrocławskiego zmierzyli się z zadaniami teoretycznymi. Było to trudne wyzwanie, o czym świadczy czas przeznaczony na pracę – 5 godzin.

Natomiast 1 lutego, tym razem na wydziale Chemicznym Politechniki Wrocławskiej, uczestnicy Olimpiady  przez 4 godziny rozwiązywali zadania praktyczne . Aby poradzić sobie z  częścią laboratoryjną, musieli wykazać się zarówno wiedzą teoretyczną, jak i kompetencjami badawczymi.

               Na zakończenie II etapu Olimpiady odbyło się uroczyste podsumowanie z udziałem władz obu uczelni. Wręczone zostały certyfikaty uczestnictwa w zawodach oraz pamiątkowe upominki. Nagrodę specjalną dla najlepszego uczestnika I etapu z regionu, ufundowaną przez Pełnomocnika Rektora ds. Współpracy ze Szkołami Ponadgimnazjalnymi panią prof. Jadwigę Sołoducho, otrzymała uczennica naszej szkoły Julia Chabza.

Z niecierpliwością czekamy na ostateczne wyniki II etapu Olimpiady Chemicznej.

Gratulujemy Julii i Michałowi  udziału w zawodach i wyrażamy nasze uznanie dla solidnej pracy, jaką wykonali, przygotowując się do Olimpiady.