Koszykówka w dobrym wydaniu!

Jak co roku w środku zimy cztery szkoły średnie powiatu trzebnickiego spotykają się w naszej hali sportowej aby rozegrać turniej piłki koszykowej. W dniu 04.02.2020 r. nasza sala była pełna koszykarskich talentów. Rozgrywki chłopców odbyły się tuż po zawodach dziewcząt. Nasze liceum walczyło z zespołami szkół, a więc młodzieżą męską starszą o rok. Różnica jednego roku w sporcie to rzecz istotna. Rozegrano 6 spotkań, systemem „każdy z każdym”. Mecze stały na dobrym poziomie, a wyniki zmieniały się często. Wystarczy nadmienić, że najwyższa różnica w wyniku to 2 kosze (4 pkt). Każdy mógł być mistrzem. Trzeba było mieć szczęście oraz mieć zimną głowę w decydujących momentach. Ostatecznie turniej wygrał Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Trzebnicy z dorobkiem 6-ciu pkt. Drugie miejsce przypadło PZS w Żmigrodzie (5 pkt). Trzecie miejsce zajęła nasza drużyna (4 pkt). Cieszy fakt poprawienia lokaty końcowej o jedną pozycję w porównaniu z poprzednim rokiem. Poza podium uplasował się PZS w Obornikach Śląskich z ilością 3 pkt. Turniej był o tyle trudny, że młodzież walczyła nie tylko ze sobą, ale również z przeciekającym dachem, czyli mokrym parkietem. W tym miejscu gratuluję budowniczym!

Naszą szkołę reprezentowali: Lenio Dominik, Wachowiak Maksymilian, Szewczyk Szymon IIIb, Łoposzko Karol IIId, Wieczorek Piotr IIIc,Rejman Karol IIb, Chełmoński Mateusz IId, Śmichowicz Maciej, Borycki Eryk Id, Adach Adam Ib, Łoposzko Mateusz Ia.

Zespół przygotował i prowadził pan Andrzej Stęplowski.

Podziękowania należą się młodzieży, która sędziowała przy stoliku. Byli nimi: Szymon Sierpowski, Paweł Sulikowski, Michał Treliński wszyscy IId, oraz Nikoli Cetera IIc, która dokumentowała to wydarzenie. Andrzej Stęplowski.