1ag w świecie VR

Płaszczki na wyciągnięcie ręki lub balansowanie na krawędzi 30 piętra wieżowca – jeśli chcecie przeżyć emocje związane z tym doświadczeniem, wybierzcie się koniecznie śladami klasy 1ag, czyli do Centrum Innowacji Przejście, filii Mediateki przy ul. Świdnickiej. Przeczytajcie świeże relacje Waszych koleżanek i kolegów:

Dnia 22 października 2019 roku udaliśmy się na wycieczkę do Wrocławskiej Mediateki. Na początku Pani prowadząca wprowadziła nas trochę w świat informatyki- technologii VR. Opowiedziała jak z tego korzystać, do czego może być używana i jakie są jej zalety oraz wady. Po krótkim wstępie mieliśmy możliwość przetestowania VR. Cała grupa była zachwycona.
Mi osobiście bardzo się spodobała, mam też nadzieję, że będzie rozwijana.

Jadwiga Wieczorek I ag

Było to fajne przeżycie, gdy stało się na desce zawieszonej na dużej wysokosci (trzydziestego piętra) lub walczyło się z potworami w labiryncie. Dzisiaj dowiedziałem się jak działa wirtualna rzeczywistość. Aby VR zadziałał to musi spełniać warunki: pokazać obraz w ok. 180° i zmieniać go podczas poruszania się, dobrze by było gdyby miał dźwięk przestrzenny (dla lepszych doznań), powinien wpływać na mózg tak aby wydawało się że trzyma się coś w rękach. Gdy korzystałem z VR, to myślałem że jestem w grze. Jak stałem na desce myślałem, że wokół mnie nic nie ma, a gdy byłem w labiryncie słyszałem potwory za sobą i obok mnie.

Maciej Curyło 1aG

Uważam, że spotkanie w mediatece było wartościowe, ponieważ mogliśmy  poszerzyć wiedzę o wirtualnej rzeczywistości, a nawet jej doświadczyć. Dowiedzieliśmy się, że okulary VR, mogą pomóc w nauce czy posłużyć jako zamiennik leków przeciwbólowych. Myślę, że temat okluarów powinniśmy nagłaśniać, aby ludzie mogli pogłębiać wiedzę w tym temacie. 

Patrycja Waruszyńska 

Myślę, że wycieczka do mediateki była bardzo ciekawa, miałam okazję zdobyć wiedzę na temat świata VR, jak i samodzielnie przeżyć taką symulację. Uważam, że jest to jedna z pozycji na liście obowiązkowych miejsc do odwiedzenia. Osoby prowadzące całe spotkanie wywarły na mnie duże wrażenie, jeśli chodzi o dawkę wiedzy. Dobrze się bawiłam, zapewne tak samo jak reszta klasy.

Alicja Taranda

Dzięki wizycie w Mediatece mogliśmy dowiedzieć się czym jest wirtualna rzeczywistość, jakie ma możliwości, skutki uboczne oraz jak się do niej dostać. Po założeniu okularów VR możemy znaleźć się m.in. w ciele człowieka, na bardzo dużej wysokości lub w rollercoasterze. Jest to bardzo ciekawe doświadczenie, dzięki któremu możemy się dobrze bawić lub uczyć. Jeśli ktoś ma możliwość skorzystania z wirtualnej rzeczywistości – bardzo polecam.

Wiktoria Specht

 Dzięki wizycie w Mediatece we Wrocławiu dowiedzieliśmy się czym jest wirtualna rzeczywistość, w czym może pomóc i jakie ma skutki uboczne. Wszystko było przedstawione w bardzo ciekawy sposób. Pod koniec wykładu sami mogliśmy się przenieść do wirtualnej rzeczywistości, co jeszcze bardziej nam się spodobało. Niestety sama nie skorzystałam z tego, ponieważ źle się czułam, ale przy następnej możliwej okazji z chęcią przeniosę się do innej rzeczywistości.

Anna Dziczek

Wyjazd edukacyjny do mediateki we Wrocławiu uważam za bardzo udany. Rozpoczął się krótkim wykładem wyjaśniającym czym jest rzeczywistość wirtualna i do czego może być używana. Następnie mieliśmy okazję sami jej doświadczyć poprzez gry i świetnie się przy tym bawiliśmy. Oprócz gier wirtualnych była również możliwość skorzystania z gier planszowych, książek udostępnianych przez mediatekę oraz mogliśmy skorzystać z roweru stacjonarnego, który podłączony do telefonu ładował go.

Kamila Zjawin 1Ag

Dzisiaj (22.10.2019r) miałam przyjemność uczestniczyć w wyjeździe do medioteki we Wrocławiu. Pani, która tam pracuje opowiadała nam o wirtualnym świecie VR. Każdy miał okazję, aby założyć okulary VR i przenieś się w dany ‚świat’. Ja przeniosłam sie na dach wieżowca i stałam na desce. Oglądałam miasto z góry, słyszałam bardzo realistyczne dźwięki oraz czułam dreszczyk emocji. Zdecydowanie każdemu polecam udać się w to miejsce. Spędziłam tam miło czas oraz spróbowałam czegoś nowego i innego. 

Roksana Marciniec

Po wizycie w mediatece dowiedziałam się dużo O sprzęcie VR i o tym jak bardzo jest to pomocny sprzęt do wielu dziedzin takich jak medycyna. Po założeniu okularów VR przekonałam się jak bardzo jest to rzeczywisty obraz i przeżycie to jest bardzo nieprzewidywalne.

Karolina Kaleta

Po wizycie w mediatece, dowiedziałam się kilku nowych i ciekawych informacji na temat wirtualnej rzeczywistości. Wykład poprzedzający praktyczne zapoznanie się z zestawem do zabawy wirtualną rzeczywistością był pełen ciekawostek o których wcześniej nie wiedziałam. Samo doświadczenie oceniam pozytywnie i cieszę się, że mogłam w nim uczestniczyć. Dziękuję!

Kasia Łabik

Podczas pobytu w mediatece dowiedziałem się wiele ciekawych rzeczy na temat wirtualnej rzeczywistości. Na początku przedstawiono nam prezentacje, a późnej korzystaliśmy z gogli VR grając w różne gry. Podsumowując wycieczka do mediateki była bardzo ekscytująca i ciekawa.

                                                        Jakub Sawczyszyn

Jadąc do Mediateki inaczej wyobrażałam sobie tam zajęcia, które były inne niż większość takich wydarzeń.

Temat zajęć był bardzo ciekawy i interesujący.

Najbardziej podobało mi się gdy każdy miał możliwość założenia gogli VR.

Ukazywały one bardzo rzeczywiście obraz i wywoływały bardzo dużo emocji.

Julia Katura 1ag

Podczas pobytu w mediatece we Wrocławiu świetnie się bawiłem. Dowiedziałem się wielu rzeczy na temat wirtualnej rzeczywistości (VR).

  Wpadłem w wirtualny świat jechałem kolejka górską, skoczyłem z 30 piętra i zanurzyłem się w głąb oceanu.

  Były to niezapomniane wrażenia i mam nadzieje ze kiedyś uda mi się to powtórzyć. Całą wycieczkę uważam za udaną i cieszę się ze mogłem uczestniczyć w tym projekcie.

                                                                       Patryk Matecki

Wirtualny świat VR był dla mnie wielkim przeżyciem, ale i doświadczeniem. Odczucia podczas wejścia w świat, który przedstawiły gogle VR były bardzo realistyczne, naprawdę można było się poczuć tak jakby stało się na desce, która znajduje się na 30 piętrze. Efekt gogli był naprawdę wspaniały i mam nadzieję, że jeszcze kiedyś przeżyje przygodę z światem VR.

Karolina Markiewka

22 października 2019 roku wybraliśmy się na wycieczkę do mediateki w ramach projektu. Na prezentacji rozpoczynającej zajęcia dowiedzieliśmy się wielu nowych informacji o wirtualnej rzeczywistości. Następnie mieliśmy okazję wypróbować sprzęt VR na różnych aplikacjach. Nie brakowało przy tym zabawy i śmiechów. Moim zdaniem wycieczka była bardzo ciekawa i świetnie się bawiłam.

Karolina Olbert

Podczas zajęć poszerzyłam swoją wiedzę na temat zyskującej coraz większą popularność technologi VR. Miałam też okazję skorzystać z dostępnego, tego typu sprzętu, na miejscu co było interesującym doświadczeniem. Zaciekawiła mnie ilość sposób na wykorzystanie tej technologi, ponieważ jak do tej pory kojarzyła mi się jedynie z rozrywką.

Amelia Mazurkiewicz

W mej opinii była to bardzo dobra wycieczka. Oprócz oczywiście edukacji o Wirtualnej Rzeczywistości, umożliwiono nam spróbowania jej na naszej własnej skórze. Sam przybytej posiadał również obszerne zbiory książek na np. tematy o bezpieczeństwie sieci. Sama obsługa miła, widać że znają się na rzeczy. Dla mnie, ewidentnie było warto na nią jechać.

Tymoteusz Płatacz I Ag

Organizatorką wyjazdu była Monika Komisarczyk, nauczycielka języka polskiego i edukacji medialnej.