Na plaży słońce niestety nie praży…

29 maja 2019 r. na obiektach OSiR-u w Obornikach Śląskich rozegrano Mistrzostwa Powiatu Trzebnickiego w siatkówce plażowej, w których nie zabrakło również przedstawicieli naszego gimnazjum. Do udziału w imprezie zgłosiło się siedem drużyn powiatu. Mecze rozegrano systemem brazylijskim. W pierwszym meczu męska reprezentacja naszej szkoły w składzie : Jakub Barełkowski – Goraś III A, Tomasz Woźniak III C oraz Mateusz Kuśmiński III A pokonała SP Nr 3 w Trzebnicy 2:0. W kolejnym meczu odniosła drugie zwycięstwo- tym razem nad SP w Żmigrodzie (2:1), co pozwoliło jej na grę w pierwszej czwórce turnieju. Jednak w kolejnym meczu nie sprostała zawodnikom z Czeszowa, przegrywając mecz 0:2. W swoim ostatnim spotkaniu, będącym walką o podium, przyszło naszym gimnazjalistom ponownie zmierzyć się z zawodnikami ze Żmigrodu i tu niestety nie wykorzystali szansy na medal i przegrali spotkanie wynikiem 0:2, zajmując ostatecznie czwarte miejsce w turnieju. Zespół prowadziła p. Cecylia Pawlik-Kądziołka.

Również żeńska reprezentacja zaakcentowała swój udział w zawodach. Dziewczęta w składzie Alicja Bielecka III A, Martyna Kubacka III C oraz Julia Zaworska III A zwycięsko wyszły z pierwszego spotkania z SP w Czeszowie( 2:0). Niestety w kolejnym meczu uległy zawodniczkom z Zawoni (0:2). W trzecim pojedynku po bardzo wyrównanej grze, musiały uznać wyższość koleżanek ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Trzebnicy, przegrywając w tiebreaku (1:2). Ostatecznie nasze dziewczęta uplasowały się na 5 miejscu. Zespół prowadziła p. Joanna Pilip

Należy wspomnieć, iż był to ostatni występ gimnazjalistów, nie tylko w tym roku, ale ostatni w historii Powiatowego Gimnazjum Sportowo-Językowego w Trzebnicy. W związku z tym sportowcom reprezentującym Powiatowe Gimnazjum Sportowo – Językowe przez wszystkie lata jego funkcjonowania, należą się podziękowania za liczne i godne reprezentowanie szkoły w wielu dyscyplinach i zawodach sportowych na różnym szczeblu, zachowanie zasad „fair play” podczas współzawodnictwa oraz dostarczanie wielu emocji podczas rywalizacji sportowej.

Hasło „Zwyciężać bez pychy, przegrywać bez urazy” zabierzcie na swoje dalsze, nie tylko sportowe życie.

Pamiętajcie „Sport, duch zespołowy i przyjaźń należą do siebie”. Cecylia Pawlik-Kądziołka