O krok od finału…

6 marca 2019 r. w Środzie Śląskiej reprezentantki naszego liceum uczestniczyły w Eliminacjach Strefy Wrocławskiej w piłce koszykowej. W zawodach, oprócz wspomnianych wyżej licealistek, wzięły udział jeszcze drużyny: gospodarzy, uczennice X LO z Wrocławia oraz reprezentacja LO w Brzegu Dolnym. Zespoły zostały rozlosowane do dwóch grup, z których zwyciężczynie rozegrały mecze o I miejsce, zaś pokonane o miejsce III. W wyniku losowania, pierwszy mecz przyszło naszym koszykarkom stoczyć z gospodyniami, czyli PZS w Środzie Śląskiej. Pierwsze trzy kwarty spotkania kończyły się dwupunktową przewagą gospodyń, jednak czwarta kwarta odwróciła zupełnie bieg spotkania, a mianowicie zwycięstwem zawodniczek naszego liceum 22:15. Tym samym dziewczęta wywalczyły sobie prawo gry o pierwsze miejsce. I tu niestety łatwo nie było. Naszymi przeciwniczkami okazały się dziewczęta trenujące piłkę koszykową w jednym z wrocławskich klubów. Trzebniczanki dzielnie walczyły do ostatniego gwizdka sędziego, jednak nie udało się im sprostać bardzo dobrze grającym wrocławiankom. Ostatecznie wyjechały ze Środy Śląskiej z wysokim II miejscem. Cecylia – Pawlik – Kądziołka. Zespół przygotowywała p. Anna Krzemieniec, a w zastępstwie prowadziła p. Cecylia Pawlik-Kądziołka.


Drużyna wystąpiła w składzie: Maja Gozdowska(IIc),Kornelie Król(IIc) Oliwia Żak(IId), Natalia Jachimowska(IIId), Karolina Kowal(IIa), Alicja Śremba(IIIc), Paulina Ziętek(IIId), Anna Wiącek(Ic), Monika Duszyńska(Ic) i Marlena Saja (Ia)