Mamy awans do Finału Powiatowego!

Dnia 27.02.2019r. w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Gminy Trzebnica w Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców organizowane w ramach Dolnośląskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Do zawodów zgłosiło się pięć reprezentacji męskich oraz cztery żeńskie. Turniej rozegrany został systemem „każdy z każdym” zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców. Nad prawidłowym przebiegiem poszczególnych meczów czuwali sędziowie – uczniowie naszego liceum: Sylwia Białek, Paulina Ziętek, Michał Treliński, Krzysztof Pietrzak i Filip Bocianowski.

Nasi tenisiści: Maciek Śmichowicz – III c, Krystian Treliński – III d oraz rezerwowy Artur Okoński – III d wygrali wszystkie mecze pokonując kolejno: SP nr 1 w Trzebnicy 3:0, SP w Masłowie 3:1, SP 3 w Trzebnicy 3:1 oraz SP w Kuźniczysku 3:0. Chłopcy zajęli I miejsce w turnieju i awansowali do Finału Powiatowego, który odbędzie się 5 marca w Prusicach. Drugie miejsce wywalczyli uczniowie z Masłowa, trzecie – SP 3 Trzebnica, czwarte – SP Kuźniczysko i piąte – SP 1 Trzebnica.

Żeńska reprezentacja naszego gimnazjum: Kamila Sobkowiak – III d i Anastazja Nowak – III d nie odnotowała na swoim koncie żadnego zwycięstwa. Dziewczęta przegrały z SP 3 Trzebnica 3:0, Z SP 1 Trzebnica 3:0 i z SP Kuźniczysko również 3:0. I miejsce w turnieju zajęły tenisistki z Kuźniczyska, II miejsce – SP 1 Trzebnica, III miejsce – SP 3 Trzebnica i IV miejsce – nasze gimnazjum.

Opiekę nad uczniami sprawowała p. Joanna Pilip.