Siatkarskich potyczek ciąg dalszy…

Tradycyjnie Finał Powiatowy Dolnośląskich Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Siatkowej Dziewcząt zorganizowany został w obiektach sportowych naszej szkoły. Zawody odbyły się 19 lutego 2019 r. Do walki o zaszczytny tytuł Mistrza Powiatu zgłosiło się 5 szkół: Szkoła Podstawowa w Krynicznie, Zespół Szkół w Zawoni, Szkoła Podstawowa nr 1 w Obornikach Śląskich, Gimnazjum im. Macieja Rataja w Żmigrodzie oraz Powiatowe Gimnazjum Sportowo – Językowe w Trzebnicy.

Zawody rozegrane zostały systemem „każdy z każdym”. Mecze odbywały się równocześnie na dwóch salach sportowych. Sędziami turnieju byli: mała sala – p. Andrzej Stęplowski, duża sala – p. Jarosław Jeżewski, dzięki czemu zawody przebiegały sprawnie, w sportowej atmosferze.

W wyniku losowania drużyna naszych dziewcząt w pierwszym meczu trafiła na przeciwniczki z Zawoni, z którymi wygrała 2:0. Kolejne spotkanie rozegrały ze Szkołą Podstawową w Krynicznie, z którego również wyszły zwycięsko wynikiem 2:0. Nadszedł czas na Gimnazjum im. Macieja Rataja w Żmigrodzie. Tutaj również nasze siatkarki nie miały sobie równych – kolejny raz pokonały zespół przeciwny 2:0. W czwartym – ostatnim meczu dziewczęta zmierzyły się z zawodniczkami z Obornik Śląskich. Okazało się, że był to najtrudniejszy mecz w turnieju, w którym o zwycięstwie decydował tie-break. Na szczęście nasze siatkarki zachowały więcej zimnej krwi niż przeciwniczki i zwyciężyły 2:1. Warto tutaj podkreślić, że reprezentacja dziewcząt zdobyła tytuł Mistrza Powiatu po raz ostatni w historii naszego gimnazjum. Joanna Pilip

Zwycięska drużyna pod opieką trenerki p. Joanny Pilip wystąpiła w składzie: Alicja Bielecka III a, Julia Jaworska III a, Martyna Kubacka III c, Kamila Sobkowiak – kapitan zespołu – III d, Wiktoria Dumka III d, Kinga Korzeniowska III d, Aleksandra Nawrot III b, Alicja Wersta III d, Jagoda Kumor III d, Zuzanna Kumor III c, Daria Nooitgedakt III d oraz Aleksandra Kargul III c.