Cykl spotkań Wieczór w bibliotece

25 stycznia 2019 r. był dniem nadzwyczaj radosnym. Nie tylko ze względu na rozpoczynające się ferie zimowe, które z niecierpliwością wyczekiwane były przez całą szkolną społeczność, ale również za sprawą kolejnego wieczoru bibliotecznego, organizowanego przez Panią Danutę Domino. Z tej okazji swoją obecnością zaszczyciły nas nawet absolwentki liceum, aktualne studentki. Główną atrakcją wieczoru były rozmaite gry, nie tylko planszowe, ale i karciane.

Choć zasady wydawały się niezrozumiałe, a rozgrywka zdawała się nie mieć końca, całości towarzyszyły głośny śmiech i żarty. Osoby niezaangażowane w grę również się nie nudziły. Bardzo wyczekiwaną rozrywką okazało się karaoke, w które, bez względu na znajomość piosenki, wszyscy wkładali zarówno swoje głosy jak i serca. Choć smutno było kończyć spotkanie, trzeba było wrócić do domów i udać się na zasłużony, dwutygodniowy odpoczynek.

W bibliotece jednak nawet w ferie nie próżnowano. W ich czasie odbyły się dwa spotkania, oba w drugim tygodniu przerwy zimowej. Zabawne quizy, porywające gry i ciekawe testy dostarczyły wszystkim obecnym masę radości i szeroki uśmiech, towarzyszący aż do końca czasu wolnego.

Po powrocie do szkoły musieliśmy czekać niemal miesiąc na kolejne spotkanie, ale w końcu i ono nadeszło. Kolejny wieczorek przypadł 01.03.2019. Spotkaliśmy się w dość dużym gronie co oznaczało jeszcze większą dawkę zabawy. Chociaż ukochane przez wszystkich karaoke zostało ograniczone tym razem do minimum, nie zepsuło to dobrych nastrojów. Planszówki jak zawsze uratowały sytuację, a wygłupy i żarty stały się jednymi z najbardziej pożądanych form rozrywki. Po wielogodzinnej zabawie jak zawsze żal było opuszczać mury naszej biblioteki, ale wyruszyliśmy wszyscy w ciemną noc, rozkoszując się wonią kolejnego świetnie rozpoczętego weekendu.

Wiktoria  Bajsarowicz  3a