Najlepsze w Trzebnicy!!!

W dniu 22 stycznia 2019 r. w murach naszej szkoły rozegrane zostały Mistrzostwa Gminy Trzebnica w Piłce Siatkowej Dziewcząt organizowanych w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Do zawodów zgłosiły się reprezentacje 4 szkół trzebnickich: Szkoła Podstawowa nr 1, Szkoła Podstawowa nr 2, Szkoła Podstawowa nr 3 oraz Powiatowe Gimnazjum Sportowo – Językowe.

Turniej rozegrany zostały systemem „każdy z każdym”. Nad prawidłowym przebiegiem rozgrywek czuwali sędziowie: p. Andrzej Stęplowski (sędzia główny turnieju) oraz uczennica klasy II a liceum – Julia Kowalska.

W wyniku losowania pierwszy mecz nasz siatkarki rozegrały z uczennicami Szkoły Podstawowej nr 3, z którymi zwyciężyły 2:1. W drugim meczu dziewczęta trafiły na Szkołę Podstawową nr 1 . Po bardzo wyrównanym, pełnym zmiennych emocji meczu nasza szkoła na swoim koncie odnotowała drugie zwycięstwo stosunkiem setów 2:1. W trzecim i ostatnim meczu ze Szkołą Podstawową nr 2 reprezentantki naszego gimnazjum bez problemu pokonały przeciwniczki 2:0, dzięki czemu zajęły I miejsce w turnieju i awansowały do Finału Powiatowego, który odbędzie się 19 lutego również w naszej szkole.

Nasza drużyna pod opieką trenerki p. Joanny Pilip występowała w składzie: Kamila Sobkowiak – kapitan zespołu – III d, Alicja Bielecka – III a, Julia Jaworska – III a, Wiktoria Dumka – III d, Kinga Korzeniowska – III d, Zuzanna Kumor – III c, Aleksandra Nawrot – III b, Alicja Wersta, III d, Aleksandra Kargul – III Daria Nooitgedakt – III d, Jagoda Kumor – III d oraz Martyna Kubacka III c.

Całej drużynie życzymy powodzenia w następnym etapie rozgrywek. Joanna Pilip.