A było tak blisko …

14 stycznia 2019 r. w sali Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Trzebnicy odbyły się Mistrzostwa Powiatu Trzebnickiego w halowej piłce nożnej chłopców w ramach Licealiady Dolnośląskiej. Do zawodów zgłosiły się reprezentacje wszystkich szkół ponadgimnazjalnych powiatu. Mistrzostwa rozegrano systemem ,,każdy z każdym”.

Nasi chłopcy spotkali się w pierwszym meczu z uczniami ze Żmigrodu i po wyrównanym spotkaniu wygrali 3:2. Kolejnymi naszymi przeciwnikami byli gospodarze. Od początku nasi piłkarze przeważali i przeprowadzili kilka ładnych ale niestety nieskutecznych akcji (łącznie z uderzeniem w słupek). Bramki padły dopiero w drugiej połowie – niestety dla gospodarzy. Dwa proste błędy oddaliły nas od zwycięstwa. Humory poprawiła nam bramka kontaktowa, po zdobyciu której ponownie zaatakowaliśmy całym zespołem dążąc do wyrównania. Nadziej umarła w ostatnich sekundach gdy przeciwnicy wyprowadzili ,,zabójczą kontrę” i ustalili wynik meczu – 1:3. Ostatni mecz zagraliśmy z PZS Oborniki Śląskie i na osłodę wygraliśmy w najwyższym stosunku 6:0. Dało nam to srebrny medal i II miejsce w Mistrzostwach Powiatu Trzebnickiego.

W reprezentacji naszej szkoły wystąpili: Krzysztof Pietrzak – III b, Patryk Juszczyk (bramkarz) – III c, Piotr Mielnik – III d, Eryk Śródka i Kornel Krzak (bramkarz) – II b, Karol Łoposzko, Jakub Falfura, – II d, Krzesimir Kurczak, Jan Zalewski – I b i Filip Rojewski – I d. W odwodzie pozostawali: Wiktor Janczak i Miłosz Cepiel – II d. Zespół wyselekcjonował i prowadził: p. Jarosław Jeżewski.