„Życzliwość podaj dalej!”

To hasło Światowego Dnia Życzliwości. Wybieramy Życzliwą Osobę w klasie, w szkole – zgłoszenia do 21.11.18 do nauczycieli z Zespołu „Life Design”.
Definicja życzliwości: Wg Random Acts of Kindness Foundation, amerykańskiej fundacji, propagującej ideę życzliwości, jest to „naturalna właściwość, wyrażana poprzez akty dobrej woli, odzwierciedlające troskę o siebie i innych”.Idea świętowania dnia życzliwości narodziła się w Stanach Zjednoczonych Ameryki. W 1973 roku z inicjatywy studentów, braci Briana i Michaela McCormacków – jako wezwanie do pokoju w odpowiedzi na wojnę między Izraelem a Egiptem – ustanowiono World Hello Day. Na świętowanie wyznaczono 21 listopada. W Polsce święto obchodzone jest jako Światowy Dzień Życzliwości, a prekursorem tych obchodów stał się Wrocław.

Zespół Life Design:

Nauczyciele:Iwona Chmielowska, Grażyna Grzegorek, Anna Kępka, Anna Krzemieniec, Bogumiła Łukaniec, Małgorzata Opałka, Joanna Plichta, Cecylia Pawlik, Adrianna Podhorodecka, ks. Marek Sawicki, Robert Sidor, Andrzej Stęplowski, Magdalena Świderska, Jolanta Tas, ks. Piotr Wojciechowski, Danuta Buczek – psycholog,
dr Henryk Jarosiewicz – pracownik naukowy UWr

 

 

.

 

 

 

 

 

Robert Sidor

Andrzej Stęplowski