Lekcja historii pieśnią malowana…

„Lekcja historii pieśnią malowana” to myśl przewodnia, a zarazem tytuł koncertu patriotycznego, który odbył się w naszej szkole z okazji setnej rocznicy odzyskania  przez Polskę niepodległości.

W poniedziałek w naszej szkole przeważał kolor biało-czerwony, a z auli można było usłyszeć pieśni patriotyczne. Po oficjalnym przywitaniu gości ze Starostwa Powiatowego – starostę Waldemara Wysockiego, wicestarostę Jerzego Trelę-, przedstawicieli   jednostek samorządu terytorialnego oraz szkół z całego powiatu –   rozpoczął się koncert poświęcony naszej ojczyźnie i bohaterom narodowym. Pierwszą pieśnią, jaka wybrzmiała, był hymn narodowy, który wspólnie odśpiewaliśmy. Następnie uczniowie i uczennice z naszej szkoły oraz zaprzyjaźnionych  szkół powiatowych zaprezentowali przygotowane występy przy akompaniamencie zespołu muzycznego pod kierownictwem pani Katarzyny Niezgody. Podczas koncertu wybrzmiewały najpiękniejsze polskie pieśni patriotyczne. W tym wyjątkowym dniu nie można było zapomnieć o naszym wielkim rodaku-  papieżu Janie Pawle II. Dlatego koncert zakończył się wspólnym zaśpiewaniem ulubionej pieśni Karola Wojtyły, pt. „Barka”. Następnie zaproszeni goście wraz z dyrekcją i klasą 2a  udali się zasadzić drzewko upamiętniające okrągłą rocznicę odzyskania niepodległości.

Koordynatorkami działań były: pani Bogumiła Łukaniec i dyrekcja szkoły

Oprawę medialną przygotowała klasa 2a pod opieką pania Małgorzaty Opałki.

Oprawę plastyczną zaaranżowała  pani Małgorzata Szypulska.

 

Julia Szczepanik, kl. 2a