Gimnazjaliści wicemistrzami powiatu!

Piękna słoneczna pogoda towarzyszyła Mistrzostwom Powiatu Trzebnickiego w piłce nożnej chłopców Igrzysk Młodzieży Szkolnej, odbywających się 22.05.2018 na Stadionie Fair Play Arena w Trzebnicy. Do zawodów przystąpiło pięć drużyn powiatu: SP w Prusicach, SP nr 1 w Obornikach Śląskich, SP w Krynicznie, Zespół Szkół Dwujęzycznych w Żmigrodzie i „nasze” gimnazjum, będące organizatorem imprezy. Mecze, trwające 2x 12 minut, rozegrano systemem „każdy z każdym”.
Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwali sędziowie: tegoroczni absolwenci-Kamil Łukojć i Konrad Szulc oraz Adrian Klusek, Piotr Mielnik i Wiktor Nartowski, aktualnie uczniowie PZS Nr1 w Trzebnicy.
Nasi zawodnicy, po pauzie w pierwszej rundzie, wygrali swoje kolejne trzy spotkania. Ostatni mecz , przyszło im stoczyć, z faworytem zawodów-Żmigrodem. Żmigrodzianie, po przerwie w przedostatniej rundzie, przystąpili do ataku…I chociaż pierwsza bramka należała do gospodarzy turnieju , to niestety kolejne posypały się na konto przeciwnika. Ostatecznie drużyna ze Żmigrodu wygrała pojedynek 6:3, zdobywając tym samym tytuł Mistrza Powiatu Trzebnickiego. Reprezentanci Powiatowego Gimnazjum Sportowo-Językowego w Trzebnicy musieli zadowolić się tytułem wicemistrzowskim. Wystąpili, bez kontuzjowanego Krzesimira Kurczaka, w następującym składzie: Mateusz Balicki IIC, Eryk Borycki i Mateusz Wojtkowiak IIB, Martyn Czyż IID, Jakub Świdziński IIID, Filip Rojewski i Jan Wolski IIIA, Karol Spychała IIIB, Michał Treliński III C. Cecylia Pawlik – Kądziołka.
Cała drużyna zasługuje na słowa uznania, jednak, niekwestionowanym królem strzelców ekipy jest Filip Rojewski, który zdobył 20 bramek . Zespół prowadziła p. Cecylia Pawlik-Kądziołka.
Trzecie miejsce zajęła SP Nr1 w Obornikach Śląskich, czwarte SP w Prusicach, a piąte SP w Krynicznie.