Połowiczna radość

W dniu 9 marca 2018 r. w PZS nr 2 w Trzebnicy odbył się Finał Mistrzostw Powiatu w piłce ręcznej chłopców w ramach Licealiady Dolnośląskiej. Na turnieju stawiły się cztery zespoły: PZS nr 2 w Trzebnicy, LO Trzebnica, PZS Oborniki Śląskie  oraz PZS Żmigród. Mecze rozgrywano systemem każdy z każdym. Nasza reprezentacja postawiła sobie ambitny cel: wygrać powiat. Najtrudniejszą przeszkodą jak co roku byli zawodnicy z PZS w Obornikach Śląskich. Przyszło nam się z nimi zmierzyć już w pierwszym meczu. Zapowiadał się hit na otwarcie turnieju. Przystąpiliśmy bardzo zmotywowani, a nasz bramkarz jak również kapitan już w pierwszej akcji meczu broniąc rzut lidera ofensywy przeciwników dał sygnał rywalom, że to nie będzie dla nich spacerek. Twarda i nieustępliwa gra w obronie naszej drużyny nie pozwalała na znaczą przewagę graczy z Obornik. Jednak w końcówce pierwszej połowy zabrakło nam skupienia i na przerwę schodziliśmy przegrywając. W drugiej połowie po dwóch świetnych interwencjach naszego bramkarza złapaliśmy wiatr w żagle i zaczęliśmy odrabiać straty. Niestety nie starczyło nam czasu i ostatecznie przegraliśmy 15:11. Po półtorej godziny czekania stanęliśmy do rywalizacji z gospodarzem turnieju czyli PZS nr 2. Mecz był bardzo zacięty. Graliśmy o coś więcej niż zwycięstwo, graliśmy również o prestiż na arenie naszego miasta. W końcówce meczu pełnej emocji zachowaliśmy chłodną głowę i udało nam się pokonać zespół gospodarzy 12:11.Mimo braku złotego medalu radość sprawia nam fakt, że utarliśmy nosa zawodnikom PZS nr 2. Na zamknięcie turnieju przyszło nam zagrać z PZS Żmigród. Mecz ten nie był szczególnie trudny o czym może świadczyć fakt, że nasz bramkarz wykonywał rzut karny i zdobył bramkę co w piłce ręcznej zdarza się bardzo rzadko. W ostatecznym rozrachunku pokonaliśmy rywali 20:9 i w całym turnieju zajęliśmy drugie miejsce! Dla niektórych licealistów z trzeciej klasy były to ostatnie szkolne zawody, w których brali udział, więc można powiedzieć, że godnie pożegnaliśmy się ze sportową reprezentacją szkoły. Wojciech Farganus

Końcowa kolejność turnieju:

  1. Powiatowy Zespół Szkół w Obornikach Śląskich
  2. Liceum Ogólnokształcące w Trzebnicy
  3. Powiatowy Zespół Szkół nr 2 w Trzebnicy
  4. Powiatowy Zespół Szkół w Żmigrodzie

Naszą szkołę reprezentowali: Aleksander Skrzypek, Wojciech Farganus – bramkarz – kapitan zespołu, Karol Kras, Kacper Skalski i Jan Szykasiuk – wszyscy III b, Michał Czyż, Kamil Kostyk – bramkarz, Przemysław Regajło i Konrad Szulc – wszyscy III c, Kamil Łukojć – III d, Krzysztof Pietrzak i Jerzy Frankiewicz – II b, Piotr Wieczorek – I a i Kornel Krzak – I b. Zespół przygotował i prowadził p. Jarosław Jeżewski.