Zaraz za podium…

W czwartek – 01 marca 2018 r. –  w sali im. Andrzeja Grubby w Brzegu Dolnym rozgrywany został Finał Strefy Wrocławskiej w Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców zorganizowany przez Szkolny Związek Sportowy w ramach Dolnośląskiej Licealiady Młodzieży. Prawo udziału w zawodach miały zespoły, które zwyciężyły w Finałach Powiatowych. W przypadku naszej szkoły awans wywalczyła drużyna dziewcząt w składzie: Sylwia Białek I d, Aleksandra Lisowska I d oraz Paulina Ziętek II d. pod opieką p. Joanny Pilip.

W kategorii dziewcząt do turnieju przystąpiło 10 zespołów, które w wyniku losowania zostały podzielone na 3 grupy. Gry eliminacyjne rozegrane zostały systemem „każdy z każdy”, a do kolejnego etapu rozgrywek awansowały zespoły, które zajęły I i II miejsca. Nasze licealistki trafiły do grupy 4-zespołowej, musiały więc wygrać dwa mecze, aby walczyć  dalej.  Ambitna  postawa oraz efektywne zagrania sprawiły, że cel został osiągnięty: nasze zawodniczki w pierwszym meczu pokonały dziewczęta z Ludowa Polskiego 3:0, w drugim zwyciężyły z ZSE-O Wrocław 3:0 i w trzecim przegrały z I LO Milicz 1:3.

W ćwierćfinale Ola, Sylwia i Paulina trafiły na drużynę z  Wołowa, z którymi gładko wygrały 3:0. W półfinale jednak nie było już tak łatwo. Przeciwniczkami okazały się być zawodniczki SMS Junior Wrocław, które odnoszą sukcesy na arenie ogólnopolskiej.  W tym meczu nasze dziewczęta musiały uznać  wyższość  Wrocławianek przegrywając 0:3.

Na zakończenie turnieju  pozostała walka z VII LO Wrocław o III miejsce. Po niesamowicie  zaciętej i emocjonującej walce (wynik meczu 2:3)to Wrocławianki mogły się cieszyć z brązowych medali. W meczu o I miejsce zwyciężyły faworytki turnieju SMS Junior Wrocław, pokonując w finale dziewczęta z Milicza 3:0.

Zasłużone brawa za  uzyskany wynik i sportową postawę należą się Sylwii, Oli i Paulinie. IV miejsce w Finale Strefy Wrocławskiej to ogromny sukces!!!