Spotkanie z Grzegorzem Damięckim

Dnia 19.02.2018r. uczniowie klasy 3aG wraz z panią Agnieszką Drohomirecką uczestniczyli w spotkaniu odbywającym się w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego.

Najpierw miała miejsce projekcja filmu „Atak paniki”, który razem z nami obejrzał aktor wcielający się w jedną z głównych ról – Grzegorz Damięcki.

„Atak paniki” to kilka snutych równolegle anegdot, z których każda poświęcona jest momentowi kryzysu. Wielowątkowa opowieść, w której zwykli ludzie wpadają w wir nieoczekiwanych zdarzeń, co radykalnie odmienia ich życie.

Obraz, w którym nic nie jest tym, czym się wydaje, a codzienność zamienia się w czyste wariactwo wzbudził w nas mieszane uczucia, ponieważ można było go interpretować na wiele sposobów i poruszał problemy, z którymi, myślę, każdy z nas miał okazję kiedyś się zmierzyć.

W drugiej części spotkaliśmy się z jednym z odtwórców – Grzegorzem Damięckim. Pan Grzegorz okazał się osobą skromną, która niezbyt lubi wypowiadać się publicznie. Opowiadał o swojej pracy. Dowiedzieliśmy się też, że Damięcki jest przeciwnikiem programów telewizyjnych, w których celebryci za pieniądze np. skaczą do wody bądź też przebierają się za różne śpiewające gwiazdy. Artysta podzielił się swoimi pasjami. Przyznał, że kolekcjonuje płyty winylowe. W ramach podziękowania za odwiedzenie Trzebnicy, aktor otrzymał od burmistrza miód oraz kolejnych szesnaście winyli ze zbiorów Gminnego Centrum Kultury.

 

Jan Wolski