Nadia w akcji – wieczorny wyjazd na spektakl „Pomoc domowa”

12 lutego w godzinach popołudniowych klasa 3aG wraz z panią Agnieszką Drohomirecką wybrała się do Teatru Komedia we Wrocławiu na sztukę pt. ,,Pomoc domowa”.

Jest To kontynuacja spektaklu ,,Boeing Boeing”, który oglądaliśmy w zeszłym miesiącu. Po dotarciu na miejsce otrzymaliśmy swoje bilety i zasiedliśmy na widowni w oczekiwaniu na sztukę.

Po chwili zgasły światła, cała sala zamilkła a na scenie pojawili się aktorzy. Wystarczyło kilka zadań, by publiczność miała na twarzach szerokie uśmiechy.

Tytułową bohaterką przedstawienia jest pomoc domowa – Nadia, która nie jest zwyczajną panią od sprzątania. Na barkach kobiety spoczywa bowiem …utrzymanie małżeństwa jej pracodawców, którym znudziła się wierność. I tak Jola i Max postanawiają wyjechać na weekend, ale przecież nie razem, tylko każde w inną stronę – jedno służbowo, drugie do rodziców. Taka jest przynajmniej wersja oficjalna. Nieoficjalnie zaś żadne z nich wyjeżdżać nie zamierza – pragnie zaś pod nieobecność współmałżonka zaprosić do domu przyjaciółkę/przyjaciela i choć na jedną noc zapomnieć o małżeńskiej rutynie. Pech chce, że obie pary zjawiają się w mieszkaniu niemal w tym samym momencie i Nadia musi zrobić wszystko, by jednak nie doszło do katastrofy, a straty w ludziach były jak najmniejsze.

Fantastyczne dialogi, rewelacyjna gra aktorów, zabawne i niespodziewane sytuacje to atuty tej komedii. Nawet, jeśli ktoś z nas przyszedł do teatru w nie najlepszym humorze, to wyszedł z niego w rewelacyjnym nastroju. Teatr Komedia ponownie zapewnił nam rozrywkę na najwyższym poziomie i sprawił, że z pewnością odwiedzimy go ponownie.

Podsumowując, bardzo lubimy takie wspólne wyjazdy i cieszymy się, że pani Drohomirecka poświęca nam czas i zabiera nas do teatru!

Aleksander Śliwiak