Srebro i brąz gimnazjalistów w Mistrzostwach Powiatu w tenisie stołowym.

W piątek – 23.02.2018 r. w Szkole Podstawowej w Prusicach odbył się Finał Powiatowy w Tenisie Stołowym Dziewcząt i Chłopców organizowany w ramach  Igrzysk Młodzieży Szkolnej. W zawodach możliwość uczestnictwa mieli Mistrzowie Gmin Powiatu Trzebnickiego, jednak nie wszyscy wzięli w nich udział. Do walki o tytuł Mistrza Powiatu zgłosiły się cztery drużyny dziewcząt: Szkoła Podstawowa w Skokowej, Szkoła Podstawowa w Pęgowie, Zespół Szkół Dwujęzycznych w Żmigrodzie i Powiatowe Gimnazjum Sportowo – Językowe w Trzebnicy oraz cztery drużyny chłopców: Szkoła Podstawowa w Pęgowie, Zespół Szkół Dwujęzycznych w Żmigrodzie, Powiatowe Gimnazjum Sportowo – Językowe w Trzebnicy oraz gospodarze turnieju – Szkoła Podstawowa w Prusicach.

Zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców zespoły rywalizowały ze sobą zgodnie z systemem rozgrywek „każdy z każdym”. Nasze dziewczęta w składzie: Anna Wiącek III c i Alicja Syrko III a w pierwszym meczu trefiły na uczennice z Pęgowa, z którymi wygrały 3:0. Następnie przystąpiły do walki z dziewczętami ze Skokowej. Niestety w tym pojedynku musiały uznać wyższość przeciwniczek przegrywając  1:3. W ostatnim meczu po bardzo zaciętej walce ze Żmigrodem również poległy 2:3. Najlepsze wśród dziewcząt okazały się być uczennice ze Skokowej, które wygrały wszystkie mecze. Pozostałe szkoły zdobyły tyle samo punktów ( 1 zwycięstwo i 2 porażki), w związku z czym o  kolejności dalszych miejsc zadecydował stosunek setów. Na szczęście nasze dziewczęta bilans ten miały najlepszy i ostatecznie zajęły II miejsce. Na III miejscu uplasowały się tenisistki ze Żmigrodu,  a na IV – Pęgów.

Równocześnie z dziewczętami rywalizowali chłopcy. Nasza reprezentacja wystąpiła w składzie: Maciej Śmichowicz II C, Krystian Treliński II d i Michał Treliński III c. Niestety  nasi chłopcy turniej rozpoczęli od porażki 1:3 z Pęgowem. W drugim meczu trafili na gospodarzy, z którymi również przegrali 0:3. Na otarcie łez pozostała im walka ze Żmigrodem. Przystąpili do niej bardzo zdeterminowani, co zaprocentowało zwycięstwem 3:1.  Ostatecznie nasi  tenisiści zakończyli rozgrywki na III miejscu. Joanna Pilip

Opiekunem obu reprezentacji była p. Joanna Pilip.