Dwa wyróżnienia w Konkursie Filmowym

W czwartek- 15.02.2018r.- w Zespole Szkół nr.3 im. Czesława Miłosza we Wrocławiu odbył się finał Konkursu Filmowego inspirowanego poezją Czesława Miłosza. Do etapu finałowego dostały się dwie prace z naszej szkoły których twórcami byli:
1 praca: Marta Jachym kl. IIIa – opiekun p. Angelika Januszkiewicz.
2 praca: Jagoda Gajęcka, Bartłomiej Ciba, Dominik Tutkaj, Kacper Gromczyński, Artur Lenart – wszyscy z kl. IIa, Veronika Marczakova kl. IIa gim. oraz Błażej Balczun kl. IIb – opiekun p. Grażyna Grzegorek.

W czwartkowy poranek wszyscy pełni nadziei na zwycięstwo udali się do wyznaczonego celu. Na miejscu uczestnicy mieli okazję trochę bliżej poznać życie i twórczość Czesława Miłosza dzięki przygotowanej wcześniej prezentacji w formie filmu przez uczniów Zespołu Szkół nr.3 we Wrocławiu. Po krótkim wstępie i prezentacji przyszedł czas na uhonorowanie pracy opiekunów każdej z trzech finałowych prac. Opiekunowie zostali przede wszystkim docenieni za postawę oraz zaangażowanie w rozwijanie swoich uczniów. Podczas, gdy nerwy sięgały już zenitu, prowadzący, przeszli do długo oczekiwanego przez uczestników punktu programu, a mianowicie do ogłoszenia wyników!!!
Zaczynając od końca:
3 miejsce – Marta Jachym IIIa
2 miejsce – Zespół złożony z uczniów naszej szkoły: IIa, IIb, IIaG
1 miejsce – Uczniowie z Liceum Ogólnokształcącego nr.8 im. Bolesława Krzywoustego.

Wszystkim zwycięzcom gratulujemy!!!
Artur Lenart, Dominik Tutkaj IIa