IX Otwarte Spotkanie Przedświąteczne

W radosny nastrój Świąt Bożego Narodzenia wprawiło nas IX Otwarte Spotkanie Przedświąteczne zorganizowane przez Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół LO oraz naszą szkołę. Dzięki zaangażowaniu p. Małgorzaty Kolińskiej – prezes stowarzyszenia – oraz innych członków zarządu mieliśmy okazję spędzić wspaniałe chwile w miłym gronie. Magiczny czas podkreślały kolędy i pastorałki śpiewane i grane przez młodzież, a także wiersze recytowane przez uczniów. Dziękujemy wszystkim, którzy zaszczycili nas swoją obecnością, a młodzieży gratulujemy talentu. Poniżej zamieszczamy dwie relacje, które przybliżą atmosferę spotkania:

Nikola Grzyb kl. 3a:

Grudzień to czas pełen spokoju, dobroci i spotkań z bliskimi, nie zabrakło również tej magicznej  atmosfery w naszej szkole, w której po raz dziewiąty odbyło się Spotkanie Przedświąteczne zorganizowane przez Stowarzyszenie Absolwentów i Przyjaciół Liceum Ogólnokształcącego i PZS nr 1. Pojawili się liczni goście m.in. absolwenci liceum, rodzice, nauczyciele.  Część artystyczną przygotowała p. Joanna Nieradka, dzięki jej staraniu mogliśmy posłuchać pięknych kolęd w wykonaniu uczniów, a pod koniec wszyscy wspólnie zaśpiewaliśmy „Gdy się Chrystus rodzi”. Miłym zaskoczeniem było podziękowanie p. Danuty Szuber, która wręczyła małe słodkości artystom, szczególnie pochwaliła tegorocznego maturzystę, Łukasza Saleckiego – stypendystę SAPLO, za rozwijanie umiejętności muzycznych. Podczas całego spotkania mogliśmy podziwiać i zakupić ozdoby świąteczne wykonane własnoręcznie miedzy innymi przez naszych wolontariuszy oraz uczniów z Powiatowego Zespołu Placówek Szkolno-Wychowawczych w Trzebnicy. Wieczór był przepełniony ciepłą, rodziną i miłą atmosferą.

Monika Boczoń kl. 3a:

W naszej szkole poczuliśmy magię świąt poprzez niesamowicie klimatyczne, popołudniowe spotkanie absolwentów i przyjaciół LO. Pięknie udekorowana sala, rozstawione stoły, poczęstunek, kiermasz prac świątecznych, pomieszczenie pełne uśmiechniętych gości i niezwykle ciekawy występ artystyczny – wszystko to wprawiło nas w świąteczny nastrój. Nie było cię? Żałuj! Uzdolnieni muzycznie uczniowie naszej szkoły śpiewali kolędy i pastorałki, a ich głos oraz sposób wykonania utworu nie raz przyprawiał nas o dreszcz emocji. Fortepian, skrzypce, gitara oraz akordeon – to instrumenty, które urozmaiciły wspólne kolędowanie.

Zapraszamy na stronę Stowarzyszenia Absolwentów i Przyjaciół Liceum Ogólnokształcącego –  saplo.com.pl