Dziewczyny lubią brąz!

W dniu 20.12.2017 r. w naszej szkole odbył się Finał Strefy Wrocławskiej Dolnośląskiej Licealiady Młodzieży w Piłce Siatkowej  Dziewcząt. Do  zawodów zakwalifikowały się trzy szkoły, które w poprzednim etapie rozgrywek – Eliminacjach Strefy Wrocławskiej – zajęły I miejsce. Należą do nich:  II Liceum Ogólnokształcące we Wrocławiu, Liceum Ogólnokształcące  w Strzelinie oraz gospodynie turnieju –  Liceum Ogólnokształcące w Trzebnicy.

Zawody rozegrane został systemem „każdy z każdym”. W wyniku losowania nasze siatkarki rozegrały pierwszy mecz z drużyną ze Strzelina. Mimo ambitnej walki, mecz ten przegrały 0:2. W kolejnym spotkaniu zmierzyliśmy się z II LO  Wrocław. Niestety i w tym meczu nasze dziewczyny musiały uznać wyższość przeciwniczek – uległy im 0:2.

Ostatni mecz rozegrany został między LO Strzelin a II LO Wrocław, który zakończył się zwycięstwem Wrocławianek 2:0.  Warto tutaj wspomnieć, że drużynę z Wrocławia tworzą siatkarki Impelu II (KS Gwardia Wrocław), które obecnie rywalizują o Mistrzostwo II Ligi w piłce siatkowej kobiet i to właśnie one były faworytkami turnieju.

Końcowa klasyfikacja zawodów:

I miejsce – II LO we Wrocławiu

II miejsce – LO w Strzelinie

III miejsce – LO w Trzebnicy.

Drużyna z Wrocławia będzie reprezentować naszą strefę w Finale Dolnośląskim, której życzymy sukcesów.

Trzecie miejsce dla naszych siatkarek to ogromny sukces, na który ambitnie zapracowały: Iga Rojewska – kapitan zespołu, Daria Marciniec, Nikola Szyszka, Julia Kowalska, Kinga Mamrot, Paulina Ziętek, Agata Sokołowska, Maja Howis, Oliwia Żak, Natalia Jachimowska oraz Magdalena Zawadka. Trenerem zespołu była p. Joanna Pilip. Paweł Sulikowski