Na naszym terenie jesteśmy „nie do ugryzienia”!

W dniu 28.11.2017 r. w naszej szkole odbyły się Mistrzostwa Powiatu w piłce siatkowej chłopców szkół ponadgimnazjalnych w ramach Licealiady Dolnośląskiej. Na turnieju stawiły się cztery zespoły: PZS nr 2 w Trzebnicy, PZS w Obornikach Śląskich, PZS w Żmigrodzie oraz drużyna gospodarzy czyli PZS nr 1 w Trzebnicy. Po ubiegłorocznej edycji, w której zajęliśmy 2 miejsce postawiliśmy sobie za cel zwycięstwo w następnym roku. Efekty sumiennej i żmudnej pracy można było zobaczyć w dniu turnieju. Mecze odbywały się na dwóch centralnych boiskach natomiast system rozgrywek to były mecze „każdy z każdym”. Na pierwszy ogień poszła drużyna ze Żmigrodu. Mecz rozpoczęliśmy nerwowo popełniając przy tym dużą liczbę błędów, dlatego w pierwszym secie szliśmy łeb w łeb z przeciwnikami. Jednak odrobina szczęścia pomogła nam wygrać seta 25:23, ale pamiętajmy, że szczęście sprzyja lepszym. Potwierdziliśmy to w drugiej odsłonie kontrolując jej przebieg od początku do końca co w efekcie dało nam zwycięstwo 2:0 w całym meczu. Kolejny mecz mieliśmy rozegrać z ekipą PZS nr 2 w Trzebnicy co oznaczało „świętą wojnę”. Przystąpiliśmy do tego spotkania bardzo zmotywowani i skupieni, ponieważ zdawaliśmy sobie sprawę, że może to być mecz o 1 miejsce. W pierwszym secie przeciwnicy zostali dosłownie zmiażdżeni przegrywając 25:10! Przed rozpoczęciem drugiej partii trener przestrzegał przed zbytnim rozluźnieniem, gdyż brak szacunku do przeciwnika mógłby nas zgubić. Drugi set był już bardziej wyrównany, ale w końcówce straciliśmy prowadzenie i zrobiło się nerwowo. Wtedy na zagrywkę wszedł Adam Noweta, który odwrócił losy seta i w końcowym rozrachunku wygraliśmy z odwiecznym rywalem 2:0! Zapanowała euforia, nasza ławka rezerwowych poderwała się i wbiegła na boisko, aby cieszyć się razem z innymi. Byliśmy już bardzo blisko celu, pozostał już tylko mecz z drużyną z Obornik Śląskich. Przed tym meczem po raz kolejny świetnie ze swoich zadań wywiązał się nasz trener p. Jarosław Jeżewski, który nie pozwolił na zlekceważenie rywala oraz nasz kapitan Karol Kras, który barwnymi wypowiedziami motywował nas do gry. Z całym szacunkiem dla ekipy z Obornik, ale pierwszy set to był dla nas spacerek. W drugim trener dał szansę zawodnikom, którzy dotychczas mniej grali, jednakże również i oni wywiązali się z zadania. Ostatecznie wygraliśmy po raz trzeci 2:0 i zdobyliśmy podobnie jak wcześniej dziewczyny upragniony złoty medal! Budowla, którą było wygranie powiatu powstała dzięki świetnemu architektowi oraz ekipie wykonawczej! Jedziemy dalej reprezentować nasz powiat. Teraz już nie musimy, ale możemy, a kto wie może okażemy się czarnym koniem następnego etapu? Wojciech Farganus III b

Naszą szkołę reprezentowali: Karol Kras (kapitan), Wojciech Farganus, Mateusz Banaś (libero), Karol Popiel, Aleksander Skrzypek – wszyscy III b, Adam Noweta, Michał Czyż i Konrad Szulc (libero) – III c, Jerzy Frankiewicz – II b, Piotr Mielnik – II d oraz Karol Łoposzko, Miłosz Cepiel, Adam Żelem i Łukasz Zuber – wszyscy I d. Zespół przygotował i prowadził p. Jarosław Jeżewski.