Nasze licealistki najlepsze z biologii!

W XII Konkursie Mikrobiologicznym dla licealistów/ek pt. ,,Świat mikrobów” w ramach Dolnośląskiego Festiwalu Nauki najlepsze okazały się Julia Marschollek z kl.3c, Julia Chabza z kl.1c oraz Julia Witwicka z kl.2c pod opieką pani Adrianny Podhorodeckiej.

Dnia 26.09.2017 klasy Ic, IIc i przedstawicielka klasy IIIc liceum – Julia Marschollek pojechali do Instytutu Immunologii i Terapii Doświadczalnej im.Ludwika Hirszfelda na XX Dolnośląski Festiwal Nauki.

Wycieczka odbyła się pod opieką p.Adrianny Podhorodeckiej i p.Marcina Leszczyńskiego. Po wysłuchaniu wykładu ,,Co to jest gen?” odbył się XII Konkurs Mikrobiologiczny dla licealistów pt. ,,Świat mikrobów”. Po napisaniu testu przez uczestników, wysłuchaliśmy prezentacji na temat ,,Wirusem w raka. Nowa broń medycyny w walce z nowotworami”, którą poprowadziła dr Beata Orzechowska. Następnie wykładała mgr inż. Katarzyna Gębura. W ramach  ,,W pracowni genetyka” opowiadała o swojej pracy, o tym jak przebiegają badania  i ile mniej więcej trwają.

Po wykładach zostały ogłoszone wyniki konkursu. Do półfinału przeszło 10 osób z czego 8 z naszej szkoły!!!  Zostaliśmy miło zaskoczeni, ponieważ do finału dostały się nasze koleżanki. Rywalizacja była zacięta i zakończyła się sukcesem.

 

I miejsce – Julia Marschollek IIIc LO

II miejsce – Julia Chabza Ic LO

III miejsce –  Julia Witwicka IIc LO

Maria Marcinko i Agata Żuk

Zapisz