Zamiast kwiatka niosę pomoc – przyłączcie się:)

Klasa 2Cg, Samorząd Uczniowski i Polska Akcja Humanitarna proponują: Weźcie udział w akcji i dołączcie do szkół, które świętują koniec roku szkolnego, niosąc realną pomoc! W ramach podziękowań za wspólną całoroczną pracę ofiarujcie zamiast kwiatów swoje zaangażowanie na rzecz osób dotkniętych skutkami suszy w Somalii i konfliktu zbrojnego w Sudanie Południowym. Koordynatorem akcji jest Mateusz Chełmoński z kl. 2Cg.
W ramach projektu „Porozmawiajmy o uchodźcach” szukamy sposobów pomagania ludziom w Afryce, którzy umierają z powodu wojny i głodu.
Jak wygląda sytuacja?
Ponad 6 milionów Somalijczyków i Somalijek oraz prawie 5 milionów Południowosudańczyków i Południowosudanek ma ograniczony dostęp do jedzenia. Co możecie zrobić, by wspólnie z nami dotrzeć do nich z pomocą?
Przygotujcie symboliczne podziękowania dla nauczycieli i nauczycielek na zakończenie roku szkolnego i przekażcie pieniądze, za które kupilibyście kwiaty na działania w Somalii i w Sudanie Południowym.

Zachęcamy Was do wręczenia nauczycielom i nauczycielkom samodzielnie przygotowanych podziękowań i papierowych niebieskich kwiatów, które będą symbolem Waszego zaangażowania w niesienie pomocy humanitarnej. Gotowy wzór podziękowań oraz przygotowania kwiatów znajdziecie tutaj.

Połączcie zakończenie roku szkolnego ze zbiórką pieniędzy.
Zebrane środki przelejcie na konto PAH: 88-1060-0076-0000-3310-0017-6063. Pamiętajcie o wpisaniu w tytule przelewu „Zamiast Kwiatka Niosę Pomoc” oraz podaniu nazwy i adresu szkoły. Prześlijcie nam również dowód wpłaty na adres kampanie@pah.org.pl.

Zapisz