Tym razem poza podium.

Każdego roku  Finał Powiatowy Dolnośląskiej Gimnazjady Młodzieży w Siatkówce Plażowej dziewcząt i chłopców rozgrywany jest w Obornikach Śląskich. Po ilości uczestników jednoznacznie można stwierdzić, iż ta dyscyplina sportowa cieszy się bardzo dużym  zainteresowaniem. Tym razem do walki o tytuł Mistrza Powiatu przystąpiło sześć zespołów żeńskich i siedem męskich.  Zawody odbyły się  6 czerwca 2017 r.

Drużyny dziewczęce  w wyniku losowania podzielone  zostały na dwie grupy, w których mecze eliminacyjne rozgrywane były systemem „każdy z każdym”. Zespoły, które zajęły I i II miejsca w swoich grupach awansowały do półfinału.  Do grupy I trafiły następujące szkoły: Publiczne Gimnazjum w Obornikach Śląskich, Gimnazjum Nr 1 w Trzebnicy i Powiatowe Gimnazjum Sportowo – Językowe w Trzebnicy. W grupie II rywalizowały  ze sobą: Gimnazjum Dwujęzyczne w Obornikach Śląskich, Publiczne Gimnazjum w Pęgowie oraz Publiczne Gimnazjum w Czeszowie.

Nasze dziewczęta w składzie: Hanna Tracz II D, Kinga Korzeniowska I D i Martyna Kubacka I c przegrały dwa mecze w  swojej grupie: z Gimnazjum Nr 1 w Trzebnicy 2:0 i z Publicznym Gimnazjum w Obornikach Śląskich 2:1. Na otarcie łez pozostała im walka o V miejsce w turnieju z dziewczętami z Pęgowa, z której wyszły zwycięsko pokonując przeciwniczki  2:0.

A tak przedstawia się końcowa klasyfikacja turnieju:

I miejsce – Gimnazjum Nr 1 w Trzebnicy

II miejsce – Gimnazjum Publiczne w Obornikach Śląskich

III miejsce – Gimnazjum Publiczne w Czeszowie

IV miejsce – Dwujęzyczne gimnazjum w Obornikach Śląskich

V miejsce – Powiatowe Gimnazjum Sportowo – Językowa w Trzebnicy

VI miejsce – Publiczne Gimnazjum w Pęgowie.

Reprezentacje dziewcząt przygotowała do zawodów i prowadziła p. Joanna Pilip.