Duet niespełnionych marzeń…

W dniu 2 czerwca 2017 roku w Obornikach Śląskich odbyły się Mistrzostwa Powiatu Trzebnickiego w siatkówce plażowej w ramach Licealiady Dolnośląskiej. Perspektywiczna drużyna z naszej szkoły przyjechała z ambicjami zdobycia złotego medalu.  Na turnieju stawiły się wszystkie zespoły naszego powiatu.  Zawody rozegrano systemem „każdy z każdym”.

W pierwszym meczu nasi reprezentanci trafili na zespół naszego odwiecznego rywala czyli PZS nr 2 w Trzebnicy. Niestety ospały i niemrawy początek sprawił, że musieliśmy gonić rywala co w pierwszym secie się nie udało. Po dokonaniu w drugim secie zmiany zawodnicy zaczęli grać lepiej. Nie udało się jednak odwrócić losów rywalizacji i ostatecznie zakończyliśmy ten mecz na tarczy, przegrywając 0:2.

Drugi mecz z gospodarzami rozpoczął się podobnie jak pierwszy i po własnych błędach przegraliśmy pierwszego seta. Jednak w przerwie zawodnicy powiedzieli sobie parę mocnych słów i zaczęli grać na swoim optymalnym poziomie co skutkowało zwycięstwem 2:1.

W ostatnim meczu naprzeciw siebie stanęli nasi reprezentanci oraz zawodnicy PZS Żmigród. Mecz był bardzo zacięty i emocjonujący. Po nieznacznej porażce w pierwszym secie, w drugim nasz zespół zmiażdżył rywala wygrywając 15:4.  W tie-breku zabrakło nam szczęścia i w końcowym rozrachunku przegraliśmy 2:1. Ostatecznie nasi zawodnicy zdobyli brązowy medal, już kolejny w tym roku… Ambicje okazały się zbyt wysokie, jednak postawiliśmy sobie jasne cele na następny rok, aby w kolejnej edycji zdobyć wymarzone złoto!

Szkołę reprezentowali uczniowie z kl.IIb: Wojciech Farganus, Karol Kras oraz z kl. IIc Adam Noweta. Niełatwego, ale sprawiedliwego wyboru zawodników oraz ich przygotowania do turnieju dokonał p. Jarosław Jeżewski.  Wojciech Farganus kl. II b

Końcowa kolejność:

  1. PZS Żmigród
  2. PZS nr 2 w Trzebnicy
  3. LO Trzebnica
  4.  PZS Oborniki Śląskie