Sukcesy naszych pływaków!

26.05.2017 r. w Gminnym Parku Wodnym Trzebnica – Zdrój uczniowie z naszego gimnazjum wzięli udział w V Zawodach Pływackich o Puchar Kocich Gór i Doliny Baryczy. Oprócz naszego gimnazjum, w zawodach wystartowali także uczniowie z gimnazjum: nr 1 w Trzebnicy, Szewc, Kryniczna, Siedlec, Żmigrodu i Ujeźdźca Wielkiego. Zawodnicy startowali w następujących konkurencjach: 50 m stylem klasycznym, 50 m stylem grzbietowym,50 m stylem dowolnym oraz w sztafecie 4×50 m stylem dowolnym, składającej się z 3 uczniów i opiekuna. Nasi gimnazjaliści podczas poszczególnych startów dali z siebie wszystko, dzielnie i ambitnie walcząc do ostatnich metrów. Wysiłek i włożony trud się opłacił, co zaowocowało zdobyciem wielu medali. Podobnie jak w roku ubiegłym, znakomicie spisali się także zawodnicy startujący w sztafecie, którzy powtórzyli ubiegłoroczny sukces zdobywając złoty medal. Uczniowie nagradzani byli indywidualnie w poszczególnych konkurencjach i rocznikach oraz grupowo w klasyfikacji ogólnej, gdzie punkty przyznawane były za miejsca 1-6. W efekcie zajętych miejsc i przyznanych punktów, nasza szkoła, podobnie jak w ubiegłym roku, zajęła I miejsce w klasyfikacji generalnej. Warto zaznaczyć, że uczniowie brali udział w tych zawodach dopiero drugi raz, zajmując za każdym razem najwyższe miejsce na podium w klasyfikacji ogólnej! Gratulujemy! Ogromne podziękowanianależą się także p. Marcie Zając – Sobczak, która spotykała się z uczniami na treningach przygotowujących do zawodów oraz wystartowała razem z nimi w sztafecie. Dziękujemy! Opiekę nad reprezentacją sprawowała p. Katarzyna Spigiel.
Naszą szkołę reprezentowali:
Styl klasyczny: Banaś Dominika, Gołecka Anna, Pachciarek Nina, Stypuła Zuzanna, Balicki Mateusz, Łoposzko Karol, Radomski Jakub, Śliwiak Aleksander
Styl grzbietowy: Idzik Zofia, Kunkel Leonie, Czapor Adrian, Radomski Jakub, Sala Szymon
Styl dowolny: Gołecka Anna, Idzik Zofia, Pachciarek Nina, Balicki Mateusz, Krzak Kornel, Sala Szymon, Sierpowski Szymon, Śliwiak Aleksander,Czapor Adrian
Sztafeta: p. Marta Zając – Sobczak, Radomski Jakub, Czapor Adrian, Krzak Kornel
W reprezentacji szkoły znajdował się także Aleksy Cieślak, niestety z powodu kontuzji nie wziął on udziału w swoich konkurencjach.

Miejsca na podium w poszczególnych konkurencjach:

Dziewczęta:
Banaś Dominika – I miejsce – styl klasyczny (rocznik 2002)
Gołecka Anna – II miejsce – styl klasyczny (rocznik 2001)
Kunkel Leonie – II miejsce – styl grzbietowy (rocznik 2001)
Pachciarek Nina – III miejsce – styl klasyczny i styl dowolny (rocznik 2001)

Chłopcy:
Balicki Mateusz – III miejsce – styl klasyczny, II miejsce – styl dowolny (rocznik 2003)
Czapor Adrian – I miejsce – styl grzbietowy i styl dowolny (rocznik 2003)
Krzak Kornel – I miejsce – styl dowolny (rocznik 2001)
Łoposzko Karol – II miejsce – styl klasyczny (rocznik 2001)
Radomski Jakub – I miejsce – styl grzbietowy (rocznik 2001)
Sala Szymon – II miejsce – styl dowolny (rocznik 2001)
Śliwiak Aleksander – II miejsce – styl klasyczny (rocznik 2002)

Sztafeta – styl dowolny:
p. Marta Zając – Sobczak, Radomski Jakub, Czapor Adrian, Krzak Kornel – I miejsce