Tydzień Kultury Języka Polskiego

Dzień czwarty:

Czwartek rozpoczęły warsztaty dziennikarskie z panią Anną Łukomską z „Nowej – gazety trzebnickiej” w klasach 2Dg, 1a i 2Cg.

Podczas zajęć młodzież poznała arkana pracy redakcyjnej, a także poćwiczyła umiejętność dyskusji na temat zasadności używania telefonów komórkowych w szkole. Na lekcjach 5. i 6. odbyły się z kolei warsztaty dla 2a i 2c  z panią Martą Deutschmann, psycholożką. Obfitowały one w interesujące zadania pozwalające odkryć młodym ludziom ich  mocne i słabe strony oraz dalsze możliwości rozwoju.

Podczas piątej lekcji rozstrzygnęło się także, kto z gimnazjum pisze najlepiej ortograficznie. Wygrała Zosia Stryjska z klasy 3Dg, drugie miejsce zajęła Ania Gołecka z kl. 3Bg, a trzecie Krzesimir Kurczak z kl. 2Dg. Gratulujemy!!!

Organizatorki dzisiejszych aktywności: Anna Łukomska, Marta Deutschmann, Kamila Możdżeń – Berbeć i Monika KomisarczykKonkurs ortograficzny zorganizowali: Lila Krupa, Ania Wiącek, Krzysztof Wrzesiński, Agata Marcisz, Hania Tracz i Patrycja Stawowa z kl. 2Cg pod opieką wychowawczyni, Moniki Komisarczyk.

 

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz