Srebrne medale Mistrzostw Powiatu i awans do rozgrywek międzypowiatowych naszych licealistów!

Dzień 10 03.2017 r. był deszczowy, pochmurny i wietrzny ale dla uczniów naszej szkoły biorących udział w Mistrzostwach Powiatu Trzebnickiego w piłce ręcznej chłopców w ramach Licealiady Dolnośląskiej w Obornikach Śląskich był dniem bardzo miłym i obfitym w pozytywne, sportowe emocje. Spotkały się tam w tym dniu reprezentacje trzech szkół naszego powiatu: dwie gości z Trzebnicy – PZS nr 2 i Liceum Ogólnokształcącego oraz drużyna gospodarzy – PZS w Obornikach Śląskich. Zawody rozegrano systemem „każdy z każdym”. Już przed rozpoczęciem wiadomo było, że dwa pierwsze zespoły z tego turnieju awansują do rozgrywek międzypowiatowych.

Pierwsze spotkanie gospodarzy z PZS nr 2 w Trzebnicy skończyło się zdecydowanym zwycięstwem oborniczan 19:10. Drugi mecz uczniowie z Obornik rozegrali z naszym zespołem. Niestety, po bardzo wyrównanym spotkaniu nasi uczniowie ulegli gospodarzom 10:14 (4:6). Kiedy oborniczanie cieszyli się  z obronienia zdobytego w ubiegłym roku  Mistrzostwa Powiatu, uczniowie dwóch szkół trzebnickich uświadomili sobie, że kolejne spotkanie pomiędzy nimi zadecyduje o tym kto jeszcze awansuje do rozgrywek międzypowiatowych. Waga ostatniego spotkania sprawiła, że oba zespoły rozpoczęły go bardzo skoncentrowane i momentami emocje powodowały bardzo zdecydowane i ostre  reakcje zawodników w obronie. Punkty zdobywane były rzadko i mecz obfitował w wiele agresywnych zagrań i wykluczeń. W drugiej połowie dzięki wielkiej determinacji naszych licealistów uwidoczniła się ich niewielka przewaga, którą dzięki mądrej grze udało się im utrzymać do końca spotkania. Zwycięstwo 14:11 dało nam srebrny medal Mistrzostw Powiatu i awans do rozgrywek Międzypowiatowych! Trzymajcie za nas kciuki w dalszym etapie rozgrywek! Jarosław Jeżewski

Naszą szkołę godnie reprezentowali: Dominik Nietreba i Jakub Hoffman – III b, Jan Szykasiuk, Aleksander Skrzypek, Wojciech Farganus (bramkarz), Karol Kras, Kacper Skalski – wszyscy II b, Michał Czyż, Przemysław Regajło, Adam Noweta, Kamil Kostyk (bramkarz) – wszyscy II c, Kamil Łukojć – II d, Adrian Klusek – I a, Krzysztof Pietrzak – I b, Wojciech Zdzymiera – I c i Piotr Mielnik – I d. Zespół wyselekcjonował,  przygotował  i prowadził p. Jarosław Jeżewski.