Mistrzostwa Szkoły w tenisie stołowym

W poniedziałek – 30 stycznia 2017 r. – na 8 i 9 godzinie lekcyjnej zorganizowane zostały przez p. Joannę Pilip zawody o Mistrzostwo Gimnazjum w tenisie stołowym dziewcząt i chłopców. Chęć walki o tytuł Mistrza Szkoły wykazało pięć  dziewcząt: Aleksandra Lisowska, Sylwia Białek, Leonie Kunkel, Anna Gołecka, Aleksandra Kargul oraz sześciu chłopców: Krystian Treliński, Michał Treliński, Artur Okoński, Kacper Franczak, Krystian Pliński i Jakub Falfura.

Zarówno w kategorii dziewcząt jak i chłopców zawody rozegrane zostały systemem „każdy z każdym” do dwóch wygranych setów. Rozpoczęcie turnieju poprzedziło losowanie, które zadecydowało o kolejności poszczególnych meczów. Uczestnicy rozgrywek wykazywali się popisowymi zagraniami. Zawody odbyły się w duchu fair-play i nic nie zakłóciło ich przebiegu.

Końcowa klasyfikacja dziewcząt:

I miejsce – Sylwia Białek

II miejsce – Aleksandra Lisowska

III miejsce – Leonie Kunkel

IV miejsce – Anna Gołecka

V miejsce – Aleksandra Kargul

Klasyfikacja końcowa chłopców:

I miejsce – Kacper Franczak

II miejsce – Michał Treliński

III miejsce – Krystian Treliński

IV miejsce – Jakub Falfura

V miejsce – Artur Okoński

VI miejsce Krystian Pliński

Trzy najlepsze tenisistki oraz trzech najlepszych tenisistów reprezentować będą nasze gimnazjum w rozgrywkach o Mistrzostwo Gminy Trzebnica, które odbędą się 3 lutego 2017 r. w murach naszej szkoły. Joanna Pilip

Dzień póżniej – 31.01.2017 r. do walki o tytuł Misztrza szkoły stanęli również licealiści. Starsi koledzy i koleżanki nie stawili się tak licznie jak gimnazjaliści. Rozgrywki systemem „każdy z każdym” ustaliły następująca kolejność:

Chłopcy:

  1. Krzysztof Pietrzak          – I b
  2. Krystian Wachowski     – I b
  3. Wojciech Farganus       – II b

Dziewczęta:

  1. Maja Howis                    – II b
  2. Nikola Szyszka               – II d
  3. Justyna Warzocha         – II c

Zawody te były równocześnie kwalifikacją do reprezentacji szkoły na Mistrzostwa Powiatu Trzebnickiego, które odbędą się 6.02.2017 r. w Żmigrodzie. Zawody te zorganizowała i przeprowadziła p. Cecylia Pawlik – Kądziołka.

Wszystkim tenisistom życzymy POWODZENIA w następnych etapach rozgrywek!!!