Walka do końca!

17 stycznia 2017 r. na naszej sali sportowej odbyły się Mistrzostwa Powiatu piłki koszykowej dziewcząt w ramach Licealiady Dolnośląskiej. Reprezentacja Naszego Liceum zmierzyła się z reprezentacją PZS 2 w Trzebnicy oraz PZS w Obornikach Śląskich.

Mecz nr 1 rozegrały między sobą PZS 2 T-ca oraz PZS Oborniki Śląskie. Pierwsza połowa zakończyła się wyraźnym prowadzeniem zawodniczek PZS 2 T-ca ( 11-5). Po przerwie reprezentacja PZS Ob-Śl , wyszła na boisko bardziej waleczna i wygrały mecz wynikiem ( 13-14). Drugie spotkanie to walka o każdą piłkę. W tym meczu dziewczęta Naszego LO zmierzyły się z dziewczętami PZS Ob-Śl. To był bardzo zacięty mecz, o czym świadczy wynik pierwszej połowy ( 3-3) . Po przerwie obydwa zespoły nie odpuszczały. Wynik cały czas ” na styk”, kilka minut bez trafionych rzutów ( niestety ;). Z naszej strony zdarzały się błędy, niewykorzystane sytuacje, brak zdecydowania. Mecz zakończył się rzutami osobistymi, wykonanymi przez zawodniczkę PZS Ob-Śl, wynikiem ( 5-6) dla PZS Ob-Śl.

Przed nami ostatnie spotkanie z PZS 2 T-ca i walka o wszystko. I to był bardzo emocjonujący mecz. Do przerwy wygrywamy 10-8. Znowu mecz ” kosz za kosz”. Gra wyglądała już bardzo ciekawie, dziewczęta grały mądrze, lecz szczęście nam nie dopisywało. Druga połowa zakończona remisem 14-14. Czeka nas dogrywka. Nerwy udzielały się wszystkim. Chęć zwycięstwa i walka do samego końca, były widoczne na parkiecie. W ostatnich sekundach gry, faul na zawodniczce PZS 2 i rzuty osobiste. Niestety – trafione. Przegrałyśmy znowu jednym punktem ( 17-18). Wyniki spotkań świadczą o bardzo wyrównanym poziomie wszystkich zespołów i zaciętej walce.

Dziękuję dziewczętom Naszego LO za super walkę, chęć do gry, radość, zaangażowanie i wspaniałą postawę. Nie udało się przejść do dalszych rozgrywek , ale udowodniłyście innym, a zwłaszcza sobie, że potraficie to robić i siła tkwi w zespole. JESTEM Z WAS BARDZO DUMNA. Marta Zając-Sobczak

Wyniki spotkań:
PZS 2 Trzebnica – PZS Oborniki Śląskie – 13-14
PZS Oborniki Śląskie – LO Trzebnica – 6-5
PZS 2 Trzebnica – LO Trzebnica – 18-17

Ostateczna kolejność turnieju:

  1. Powiatowy Zespół Szkół w Obornikach Śląskich
  2. Powiatowy Zespół nr 2 w Trzebnicy
  3. Liceum Ogólnokształcące w Trzebnicy

Skład naszej reprezentacji: Weronika Okuniewicz 3b, Maria Gawron 2a, Maja Howis 2b, Emilia Iwaszuk 2c, Alicja Śremba 1c, Oliwia Stępień 1c, Weronika Włodarczyk 1c, Natalia Jachimowska 1d, Andżelika Popów 1c. Zespół przygotowała i prowadziła p. Marta Zając – Sobczak