Wspaniały start piłkarek w Mistrzostwach Powiatu!

Dnia 12.01.2017 roku odbył sie kolejny etap zawodów w piłce nożnej halowej dziewcząt. Rozgrywki  o Mistrzostwo Powiatu Trzebnickiego. odbyły sie w Obornikach Śląskich. Łącznie z nasza drużyną do zawodów zgłosiło się pięć szkół gimnazjalnych.. To były naprawdę duże emocje. Pierwszy mecz, dziewczyny z naszej szkoły rozegrały z Szewcami, 4 bramki strzeliła Klaudia Tomczyk, kolejne 4 Julia Cyndecka i 2 pozostałe Sylwia Białek. Wygrałyśmy 10:0. Dziewczynom poszło znakomicie. Wygrana była dla nich dużą motywacją. Po pierwszym meczu zawodniczki z naszej szkoły miały 2 mecze przerwy, by odpocząć. Po przerwie rozegrały mecz z Pęgowem. Pierwsze dwie bramki strzeliła Klaudia Tomczyk, a kolejną Julia Cyndecka. Wynik końcowy był 3:0. Następna wygrana dla nas. Uśmiechy nie schodziły nam z twarzy. Przerwa na kolejne dwa mecze, by dziewczyny mogły złapać oddech i odpocząć. Następny mecz ze Żmigrodem zakończył sie również pozytywnie. Wygrałyśmy 2:1. Pierwszą bramkę strzeliła Julka Cyndecka,
natomiast drugą Klaudia Tomczyk. Ostatni mecz był bardzo emocjonujący. Dziewczyny grały z drużyną z Obornik o I miejsce w turnieju. Wynik końcowy to 1:3. Jedną bramkę dla naszej szkoły strzeliła Klaudia Tomczyk. Tylko jeden mecz poszedł trochę słabiej, ale to nic, nasze zawodniczki nie poddały się nawet na sekundę. Dziewczyny  zagrały fenomenalnie. Trzy mecze wygrane i II miejsce w Powiecie to wielki sukces. Julia Sobkowiak III DG.
Klasyfikacja końcowa turnieju:
I miejsce – Publiczne Gimnazjum w Obornikach Śląskich
II miejsce – Powiatowe Gimnazjum Sportowo – Językowe w Trzebnicy
III miejsce – Gimnazjum im. Macieja Rataja w Żmigrodzie
IV miejsce – Publiczne Gimnazjum w Pęgowie
V miejsce – Publiczne Gimnazjum w Szewcach

Skład drużyny: Klaudia Tomczyk 3DG, Julia Cyndecka 3AG, Sylwia Białek 3CG, Aleksandra Nawrot I BG, Leonie Kunkel 3CG, Martyna Bogumił 2DG, Patrycja Wachowiak 2BG, Kinga Etfer 2BG, Hania Frankiewicz 1DG, bramkarką była Ania Wiącek z klasy 2CG. Opiekę nad zespołem sprawowała p. Joanna Pilip.