Gra lepsza od wyniku.

W dn. 14.12.2016 r. w hali Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Trzebnicy odbył się turniej o Mistrzostwo Powiatu Trzebnickiego w halowej piłce nożnej chłopców w ramach Licealiady Dolnośląskiej. Na starcie stanęły reprezentacje wszystkich szkół ponadgimnazjalnych naszego powiatu. Zawody rozegrano systemem „każdy z każdym”, wszystkie mecze trwały 2 x 10 minut. Już w pierwszym meczu los „przydzielił” nam obrońców zdobytego w ubiegłym roku tytułu Mistrza Województwa Dolnośląskiego – PZS nr 2 w Trzebnicy.

Spotkanie miało bardzo wyrównany przebieg, obfitowało w wiele pięknych zagrań. Co chwile „kotłowało się” pod którąś z bramek lecz dzięki dobrej postawie obu bramkarzy i nieskuteczności napastników obu zespołów do przerwy na tablicy widniał remis 0:0. W drugiej popełniliśmy dwa błędy, które przeciwnicy bezlitośnie wykorzystali i mimo bardzo ambitnej postawy niestety musieliśmy zejść z boiska pokonani 0:2.

W drugim i trzecim spotkaniu turnieju zespół z PZS Oborniki Śląskie został „rozbity” 0:5 i 1:7 przez piłkarzy ze Żmigrodu i PZS nr 2.

W czwartym spotkaliśmy się z uczniami żmigrodzkiego PZS – u. Po omówieniu w szatni błędów popełnionych w poprzednim meczu, wyszliśmy bardzo skoncentrowani i bojowo nastawieni do walki. Zaprocentowało to świetną grą i prowadzeniem do przerwy 2:1! Niestety w ostatnich minutach nie potrafiliśmy zagrać spokojniej szanując piłkę. Chcąc powiększyć prowadzenie kontynuowaliśmy otwartą, ofensywną i miłą dla oka grę. Gdy zabrakło trochę sił i pojawiły się błędy „nadzialiśmy się” na wyprowadzone bardzo skuteczne kontry przeciwnika i ponownie, mimo dobrej gry przez większą część spotkania, przegraliśmy 2:4.

Po tych spotkaniach stało się jasne, że kolejny mecz pomiędzy PZS Żmigród i gospodarzami będzie finałem, a w ostatnim zagramy z uczniami z Obornik Śląskich o brązowy medal. Finał miał bardzo wyrównany przebieg. Zawodnicy obu ekip nie potrafili do końca panować nad emocjami, grali bardzo ostro i sędzia miał w tym spotkaniu chyba najwięcej „roboty” z wykluczaniem zawodników włącznie. Po 20 minutach gry byliśmy świadkami, według mnie, niespodzianki – zwycięstwa gości 3:0.

Nasz ostatni mecz też nie przebiegał spokojnie. Przeciwnicy, chcąc odnieść pierwsze zwycięstwo, nie przebierali w środkach by powstrzymać naszych piłkarzy. Efektem tego było wyłączenie już w pierwszej połowie z gry kontuzjowanego Piotra Mielnika. Pozostali nasi zawodnicy udowodnili jednak swoją wyższość i pewnie pokonali oborniczan 4:0! Zdobyli tym samym brązowy medal Mistrzostw Powiatu Trzebnickiego! Jest to już trzeci, po złotym w przełajach i srebrnym w siatkówce, medal naszych chłopców! Gratuluję! Jarosław Jeżewski.

Końcowa kolejność turnieju:

1. PZS Żmigród
  2. PZS nr 2 Trzebnica
  3. Liceum Ogólnokształcące Trzebnica
  4. PZS Oborniki Śląskie

Nasz zespół wystąpił w następującym składzie: Dominik Nietreba, Michał Woźniak – III b, Wojciech Farganus (bramkarz), Karol Kras, Kacper Skalski – II b, Michał Czyż (bramkarz) – II c, Kamil Łukojć – II d, Piotr Mielnik – I d, Adrian Klusek – I a i Patryk Juszczyk – I c. Zespół wyselekcjonował i prowadził p. Jarosław Jeżewski.