Emocjonujący piłkarski piątek!

W wiele emocji obfitowały Mistrzostwa Powiatu Trzebnickiego w halowej piłce nożnej chłopców szkół gimnazjalnych. Zawody odbyły się 9 grudnia 2016 r. w hali Gimnazjum w Zawoni. Do walki o mistrzowski tytuł zgłosiło się 6 drużyn naszego powiatu, które rozlosowano do dwóch grup. I tak w wyniku losowania w grupie A znalazły się ekipy: Obornik Śląskich, Szewc i Zawoni, a w grupie B: nasza, Prusic i Żmigrodu. W grupach rywalizacja odbywała się systemem „każdy z każdym”.

Nasi piłkarze pokonali w grupie Żmigród (3:2) i ulegli drużynie z Prusic 2:3, co dało im drugie miejsce i prawo gry w półfinale. W kolejnym etapie spotkali się z zespołem gospodarzy, którzy zajęli I miejsce w grupie A. Wyniku meczu nie udało się rozstrzygnąć w regulaminowym czasie, a po dogrywce trwającej 5 minut na tablicy nadal widniał wynik 0:0. O zwycięstwie miały więc zadecydować rzuty karne. Po trzech karnych rezultat meczu był nadal remisowy 3:3. Następnie walka miała toczyć się do „pierwszej pomyłki”… i tu niestety w pierwszej rundzie pomylił się nasz zawodnik. Jednak mimo przegranej nasi reprezentanci dostarczyli kibicom wielu emocji, a mecz w opinii gospodarzy okrzyknięto najlepszym meczem turnieju. W dalszej kolejności przyszło chłopcom walczyć o III miejsce z drużyną z Obornik Śląskich i tu stanęli na wysokości zadania wygrywając 4:0. W meczu finałowym gospodarze ulegli zawodnikom ze Żmigrodu 1:5. Mistrzem Powiatu zostało Gimnazjum ze Żmigrodu, które odniosło w turnieju tylko jedną porażkę – właśnie z naszymi piłkarzami. W turnieju wyłoniono 3 najlepszych zawodników. Najlepszym bramkarzem został nasz zawodnik Kacper Franczak, jednak całej drużynie należą się słowa pochwały za wolę walki, sportowe zachowanie i niecodzienne emocje. Cecylia Pawlik – Kądziołka.
III miejsce w Mistrzostwach Powiatu Trzebnickiego w halowej piłce nożnej zdobyli: Miłosz Cepiel, Maks Wachowiak, Karol Łoposzko – III A Kuba Falfura, Kacper Franczak – III C, Kornel Krzak, Eryk Śródka – III B, Eliasz Marcinkowski – II B, Filip Rojewski – II A, Karol Spychała – II B. Zespół prowadziła p. Cecylia Pawlik – Kądziołka.

20161209_091126 20161209_134011 20161209_134034