Noc Bibliotek- impreza propagująca czytelnictwo

21 października 2016 r. w Powiatowym Zespole Szkół nr 1 w Trzebnicy odbyła się trzecia Noc Bibliotek zorganizowana przez Panią Danutę Domino.

Naszymi gośćmi byli uczniowie z Powiatowego Zespołu Szkół w Obornikach Śląskich wraz z Panią bibliotekarką Danutą Pawlaczek oraz Panią Anną Matwiszyn. Impreza ta odbywa się naprzemiennie w obu szkołach. Poprzedniego roku gościliśmy w Obornikach, teraz ponownie zostaliśmy gospodarzami. Staraliśmy się, jak mogliśmy.

 

Pierwszym punktem naszego programu było przejście szlakiem zabytków Trzebnicy. Obejrzeliśmy główne zabytki naszego miasta: bazylikę św. Jadwigi, kościół św. Piotra i Pawła oraz ratusz. Uczestnicy wysłuchali również krótkiej prelekcji dotyczącej wykopalisk na zachodnim stoku Winnej (Kociej) Góry, gdzie zostały okryte najstarsze ślady obecności człowieka na ziemiach polskich.

 

Po powrocie uczniowie uczestniczyli w licznych zabawach integracyjnych, grali w rozmaite gry planszowe, układali puzzle itd.

Następną atrakcją był konkurs czytelniczy, który przeprowadziła p. Danuta Pawlaczek.

Później nasze koleżanki z klas 2a i 2c LO przygotowały zabawne przedstawienie pod tytułem „Czerwony kapturek”.

Po kolacji rozpoczął się seans filmowy, na który złożyły się rozmaite filmy, wśród nich ekranizacje dzieł literackich. Seans ten trwał do 7mej rano i część uczestników wytrwała aż do rana.

III Noc Bibliotek w Trzebnicy oficjalnie zakończyła się o ósmej rano 22.10.2016r.

Wszyscy chętnie weźmiemy udział w kolejnej edycji.

 

Karolina Kudroń

Adam Kuśmiński

Damian Matwiszyn

Izabela Prędkiewicz

Maksymilian Redzicki

Konkurs na najciekawszą recenzję książki: Drużyna, cz. 1 Wyrzutki – J. Flanagana rozstrzygnięty.

recenzja-druzyny-miedzynarodowy-miesiac-bibliotek-szkolnych-x-2016-r