Wycieczka do Arboretum

Dnia 28 września 2016 r. w ramach edukacji przyrodniczej, całą naszą klasą wybraliśmy się do oddalonego o 52 km od Wrocławia Arboretum w Wojsławicach. Zwiedziliśmy miejsce, które jest filią Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Wrocławskiego. Znane przede wszystkim z zasobów różaneczników i azalii, liliowców, bukszpanów oraz drzew i krzewów nie mrozoodpornych. Kolekcja obejmuje 4650 gatunków roślin drzewiastych oraz 4885 gatunków i odmian bylin. W Wojsławicach nie tylko kolekcjonuje się drzewa i krzewy, ale również prowadzi badania nad nimi. Ogród był naprawdę piękny, a wypowiedzi przewodnika bardzo interesujące.
Po zajęciach w Arboretum pojechaliśmy do Świdnicy do Kościoła Pokoju. Jest to jeden z najstarszych kościołów. Został wybudowany w 1647 roku, a w 2001 roku wpisano go na listę UNESCO. Może pomieścić on ok. 7,5 tys. osób. Wystrój kościoła zrobił na nas duże wrażenie.
Po zwiedzeniu kościoła, udaliśmy się na rynek Świdnicki. Tam mieliśmy okazję podziwiać piękne świdnickie kamieniczki. Uważam, że wycieczka była świetna i myślę, że całej klasie podobała się tak bardzo jak mnie.
Natalia Soroczyńska IIA