Poznajemy Ogród Botaniczny

30 września odbyły się zajęcia terenowe zorganizowane przez panią Adriannę Podhorodecką.Uczestniczyły w nich dwie klasy: 2C i 2D.

Ogród Botanicznyfotf99cfot30cefot652dfot450cfotd9ee

Pierwsza część wyjazdu odbyła się w Muzeum Przyrodniczym. Podzieliliśmy się na czteroosobowe grupy i w nich pracowaliśmy nad zadaniami, które przekazała nam nauczycielka. Rozwiązanie ćwiczeń wymagało nie tylko odnalezienia w muzeum odpowiedniej informacji, ale również przypomnienia sobie materiału przerabianego w klasie pierwszej. Po podaniu odpowiedzi na wszystkie pytania przeszliśmy do pomieszczenia, w którym mogliśmy zapoznać się i obejrzeć szkielety wielu zwierząt. Drugą część wycieczki stanowiło zwiedzanie Ogrodu Botanicznego. Otrzymaliśmy kolejne karty zadań i pracowaliśmy nad nimi we wcześniej ustalonych zespołach. Na rozwiązanie ich mieliśmy dwie godziny. Polecenia dotyczyły różnych części ogrodu, wskutek czego zwiedziliśmy cały jego teren, a także poznaliśmy wiele roślin, o których wcześniej nie słyszeliśmy.

Uważam, że wycieczka była ciekawa. Dzięki określeniu zadań, które mieliśmy wykonać, nie nudziło nam się. Treści nawiązujące do materiałów omawianych w klasie pierwszej sprawiły, że lepiej sobie utrwaliliśmy wiedzę, a świadomość o ocenie z pracy na zajęciach okazała się bardzo motywująca do uzupełniania naszej wiedzy.

Lekcję przyrodniczą przygotowała biolożka Adrianna Podhorodecka, opiekunkami klas były wychowawczynie Joanna Plichta i Monika Komisarczyk.

Patrycja Stawowa kl. 2CG

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz

Zapisz