Otrzęsiny

Z perspektywy uczniów szkoły podstawowej gimnazjum wydawało nam się odległe, magiczne i niedostępne… niczym Hogwart. Dlatego już jako drugoklasiści zdecydowaliśmy się urządzić otrzęsiny klas 1 w tematyce i klimacie Harry’ego Pottera. Uroczystość ta odbyła się 15 września 2016 roku, a odpowiadaliśmy za nią my – klasa 2 a z wychowawczynią p. Cecylią Pawlik-Kądziołką. Otrzęsiny zaczęły się od przedstawienia prowadzącego, w którego rolę wcielił się Aleksander Śliwiak, a także jury w składzie: Maciej Janicki, Miłosz Kujawa i Weronika Kuczma, które oceniało pierwszoklasistów podczas większości konkurencji.

Na samym początku uczestnicy musieli zaprezentować swoje stroje, przechodząc dookoła sali w rytm melodii z adaptacji filmów o małym czarodzieju. Następnie ich zadaniem było narysować godła domów, wymyśleć zabawne rymowanki na temat czarodziejskiej szkoły oraz zbudować własne różdżki z przygotowanych materiałów. Podczas całej imprezy wszyscy dobrze się bawili. Rywalizacja była zacięta, lecz ostatecznie wygrała klasa 1 a, reprezentująca Hufflepuff. Nagrodą była paczka cukierków dla całej klasy.

Otrzęsiny zakończyły się uroczystą ceremonią pasowania na ucznia; wychowawcy dokonywali tego sporządzonymi wcześniej przez ich wychowanków różdżkami. Zarówno uczniom, jak i nauczycielom podobały się zorganizowane przez naszą klasę otrzęsiny. Sądzę, iż wspomnienia z nich wyniesione będą na długo gościć w ich pamięci. Mam również nadzieję, że pierwszoklasiści będą godnie reprezentować naszą szkołę zarówno podczas ważnych uroczystości, jak i na co dzień.    Weronika 2 A G