Koszykarze trzeci w powiecie!

Po raz czwarty Publiczne Gimnazjum w Pęgowie było organizatorem Turnieju Powiatowego w Koszykówce Ulicznej szkół gimnazjalnych w kategorii chłopców. 24.05.2016 r. na sali w Pęgowie spotkały się reprezentacje czterech szkół naszego powiatu. Zawody rozgrywano systemem „każdy z każdym”. Mecz trwał maksymalnie 20 minut lub kończył się w momencie gdy jeden z zespołów zdobył 16 punktów.

Każdy zdobyty kosz, liczony był za 1 punkt a zdobyty zza linii rzutów za 3 punkty – za dwa. Pierwsze miejsce w turnieju zajął zespół gospodarzy. Drugie przypadło gimnazjalistom ze Żmigrodu, trzecie wywalczył nasz zespół, a czwarte przypadło ubiegłorocznym zwycięzcom – koszykarzom z Obornik. Po turnieju odbył się konkurs rzutów za 3 pkt. Nasz zawodnik Jerzy Frankiewicz uplasował się na drugim miejscu. Jarosław Jeżewski
Zespół naszego gimnazjum wystąpił w składzie: Jerzy Frankiewicz, Krystian Krzak i Dominik Tutkaj – wszyscy z III C, oraz Maksymilian Wachowiak i Dominik Lenio – II A.