„Podziel się Życiem z Bliźnim w Potrzebie”

W minioną niedzielę 10 kwietnia 2016 r. w obu trzebnickich parafiach zorganizowana była pod auspicjami Fundacji „DKMS Polska” akcja rejestracji potencjalnych dawców szpiku kostnego i komórek macierzystych. Udział w tej akcji zaakcentowali także nasi uczniowie (9 osób) i nauczyciele (3 osoby), którzy od wczesnych godzin porannych w roli wolontariuszy włączyli się w rejestrację potencjalnych dawców.Wśród rejestrujących się potencjalnych dawców nie zabrakło uczniów, nauczycieli, absolwentów szkoły, ale także rodziców uczniów naszej szkoły.

Można zadać pytanie – „czy warto było?” Absolutnie TAK! Dzięki przeprowadzonej akcji udało się pozyskać około 305 nowych, potencjalnych dawców szpiku lub komórek macierzystych, a tym samym stworzyć nadzieję na to, że z czasem będą oni mogli pomóc, czekającym na nich bliźniakom genetycznym.
Nie ulega wątpliwości, że należy propagować ideę dawstwa krwi, komórek macierzystych, czy szpiku, bowiem nie mamy pewności, że kiedyś my sami, czy ktoś z naszych krewnych, przyjaciół nie będzie potrzebował takiej pomocy, a może przede wszystkim dlatego, że po prostu
WARTO POMAGAĆ!
W imieniu Fundacji DKMS Polska, parafialnych organizatorów, jak również w imieniu własnym składam serdeczne podziękowanie nauczycielom i uczniom, którzy w roli wolontariuszy aktywnie włączyli się w przeprowadzenie akcji w naszym mieście.
Szkolny organizator akcji

Elżbieta Jednoróg
W akcji udział wzięli następujący uczniowie:
1. Anna Oskroba,
2. Katarzyna Moczulska – III b LO
3. Małgorzata Steczkiewicz
4. Joanna Hencińska – III C LO

5. Michał Woźniak,
6. Mateusz Maj,
7. Jakub Hoffman – II b

8. Karolina Brzoza – II c
9. Zofia Steczkiewicz – I C

oraz nauczyciele:
1. Elżbieta Wiącek

2. Joanna Majchrzak
3. Małgorzata Opałka
4. Elżbieta Jednoróg