Debiut liderek projektu „To także Twój świat”

W ramach tegorocznej edycji Tygodnia Edukacji Globalnej Monika Boczoń i Natalia Skrzypek z klasy 1a debiutowały w roli szkolnych  liderek międzynarodowego projektu UNESCO To także Twój świat.
Uczennice uczestniczyły w czterodniowych warsztatach przygotowujących je do prowadzenia warsztatów rówieśniczych w Sobótce zorganizowanych przez wrocławskie Centrum Inicjatyw UNESCO. Swoje pierwsze w życiu zajęcia z klasą gimnazjalną przeprowadziły we czwartek 19 listopada pod hasłem „Równość – od słów do czynów”. Oto zdjęcia oraz relacja liderek:

W czwartek 19 listopada poprowadziłyśmy  w naszej szkole warsztaty w związku z Tygodniem Edukacji Globalnej.

Byłyśmy uczestnikami tegorocznej edycji projektu: ,,To Także Twój Świat” organizowanej w Sobótce z inicjatywy fundacji UNESCO.
Wiedzą, którą tam zdobyłyśmy,  podzieliłyśmy się z uczniami z klasy 1 C gimnazjum.
Zajęcia odbywały się na dwóch lekcjach w auli, uczestnicy i uczestniczki  poprzez wspólną zabawę przyswoili sobie wiedzę na temat praw człowieka, tolerancji, dyskryminacji, uprzedzeń oraz stereotypów.
Młodzież obejrzała  film pt. ,,Cyrk motyli”, a następnie zainspirowana fabułą tworzyła swoje własne światy z dziesięcioma prawami, według niej najważniejszymi. Pomysłowość to mocna strona naszych młodszych koleżanek i kolegów.
Wśród koncepcji pojawiło się królestwo Hogwartu, które miało bardzo ciekawe zasady.
Najwidoczniej w  klasie  są wierni fani i fanki Harrego Pottera.. 🙂
Warsztaty zorganizowałyśmy wg starannie przemyślanego scenariusza. Obok zabaw i ćwiczeń edukacyjnych, prowadziłyśmy  wspólną dyskusję, podczas której  każdy mógł wyrazić własne zdanie, wszyscy byli bardzo aktywni i zaangażowani w realizowanie kolejnych zadań warsztatowych.
Były to pierwsze prowadzone przez nas zajęcia i gwarantujemy, że nie ostatnie.
Chcemy zaangażować się w podobną pracę na rzecz szkoły i środowiska  i opracować kolejne, mamy nadzieję, że równie ciekawe warsztaty.
Liczymy na to, że będziecie brali w nich aktywnie udział, tak jak klasa 1CG

Chciałyśmy również serdecznie podziękować Pani Monice Komisarczyk, która pomogła nam w organizacji warsztatów.
Wszystkich serdecznie pozdrawiamy, wyjdźmy poza ramy ograniczeń!

,,Ludzie są równi, tylko nierówność ich dzieli”

Kazimierz Przerwa-Tetmajer
Natalia Skrzypek i Monika Boczoń