Poważnie o muzyce poważnej

Przebojowo 6 naszych uczennic zaprezentowało szkołę w XV Edycji Międzyszkolnego Konkursu Rozpoznawania Utworów Muzycznych we Wrocławiu. Martyna Zakrocka z kl. Ic została laureatką, a Kalina Bienias z kl. 3dG finalistką. Znajomość muzyki wielkich mistrzów od J.S.Bacha po M. Góreckiego, to wyzwanie…

To jedyny taki konkurs w dolnośląskich szkołach, który kształci dobry smak, pamięć i słuch. Słuchanie muzyki poważnej, rozwija wrażliwość i jest dobrą energią dla duszy i ciała, pomaga w nauce i utrzymaniu równowagi na co dzień. Jestem pełna uznania dla uczennic, które zadbały o Siebie w taki sposób. Będą też nasza radością. Już mają pomysł na konkurs „Rozpoznawania standardów jazzowych” w naszej szkole, na wzór tego, w którym uczestniczyło 48 uczniów w Elektronicznych Zakładach Naukowych. Należało po 1 min słuchania fragmentu muzyki rozpoznać kompozytora i utwór. Do finału zakwalifikowało się 8 uczniów; Martyna z wynikiem 37,5/38 pkt. Jurorami byli muzykolodzy: pani Agnieszka Misiak i pan Artur Bielecki oraz pani Elzbieta Stempin, dbająca o muzyczną edukację uczniów nie tylko wrocławskich szkół.

Gratuluje i dziękuje za moc wrazeń:

Martynie, Kalinie, Iwonie Koła, Marcie Lenart, Sarze Mieczychowskiej i Ani Oskrobie

oraz organizatorce „Spotkań z muzyką” i konkursu w Elektronicznych Zakładach Naukowych we Wrocławiu pani Elżbiecie Stempin.

B.Łukaniec